Lekkoatletyczne HMŚ: polska sztafeta mężczyzn z rekordem globu

2018-03-04 20:05 aktualizacja: 2018-10-05, 21:50
Birmingham, W. Brytania, 04.03.2018. Polacy - od lewej: Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina, Karol Zalewski i Rafał Omelko po biegu finałowym sztafet 4x400 metrów podczas 17. lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata, 4 bm. w Birmingham. Nasi zawodnicy uzyskali czas 3:01.77, zdobywając złoty medal i bijąc halowy rekord świata. (paw) PAP/Adam Warżawa PAP © 2018 / Adam Warżawa
Polska sztafeta 4x400 m mężczyzn odniosła w Birmingham niespodziewany sukces, zdobywając nie tylko złoty medal mistrzostw świata, ale wynikiem 3.01,77 ustanowiła halowy rekord globu.

Na drugiej pozycji finiszowali Amerykanie - 3.01,97, a na trzeciej Belgowie - 3.02,51, mający w zespole trzech braci Borlee.

Biało-czerwoni biegli w składzie: Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn), Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław), Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina (obaj WKS Śląsk Wrocław).

Wcześniej srebrny medal w sztafecie 4x400 m z rekordem Polski 3.26,09 wywalczyły Polki: Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice), Patrycja Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań), Aleksandra Gaworska (AZS AWF Kraków) i Małgorzata Hołub-Kowalik (KL Bałtyk Koszalin).

Zwyciężyły Amerykanki - 3.23,85, a trzecie miejsce zajęły Ukrainki - 3.31,32. Zdyskwalifikowane zostały zespoły Jamajki i Wielkiej Brytanii.

Obecnie trwa jeszcze konkurs skoku o tyczce, w którym blisko podium jest Piotr Lisek. (PAP)