O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Czy możemy spodziewać się tańszego paliwa? Eksperci odpowiadają

Ceny benzyny i oleju napędowego w ciągu tygodnia powinny spaść średnio o ok. 5 gr. na litrze, ale średnia cena autogazu może wzrosnąć o 4 gr. na litrze - ocenili w piątek analitycy Refleksu.

Stacja paliw (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Stacja paliw (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PAP/Wojtek Jargiło

"Skumulowane obniżki na rynku hurtowym utrzymują przestrzeń do dalszych spadków cen benzyny i oleju na stacjach, a w przypadku wzrostu cen w hurcie ich stabilizację. W okresie 10–16 sierpnia prognozujemy spadek średnich cen benzyny i oleju napędowego do 5 groszy na litrze i wzrost cen autogazu średnio o 4 grosze na litrze" - przekazał Reflex.

Eksperci prognozują, że na 16 sierpnia tego roku średnia cena benzyny bezołowiowej 95 wyniesie 6,34 zł/l, bezołowiowej 98 - 7,11 zł/l, oleju napędowego - 6,36 zł/l, a autogazu - 2,79 zł/l.

Według danych Refleksu, autogaz w ciągu tygodnia podrożał średnio 4 grosze na litrze, ale ceny oleju napędowego i benzyny spadły średnio o 3 gr. na litrze. Średnie ceny paliw na stacjach na 8 sierpnia wyniosły odpowiednio dla: benzyny bezołowiowej 95 6,38 zł/l, bezołowiowej 98 7,15 zł/l, oleju napędowego 6,40 zł/l i autogazu 2,75 zł/l.

grg/

Zobacz także

  • Na stacjach Orlen i MOL kierowcy mogą skorzystać z wiosennych promocji paliwowych. Fot. PAP/	Tytus Żmijewski (zdjęcie ilustracyjne)

    Orlen i MOL obniżają ceny paliw. Kto może skorzystać z wiosennych promocji?

  • Dystrybutor na stacji paliw Fot. PAP/Albert Zawada

    Ceny paliw na stacjach spadają, ale widać już koniec tego trendu

  • Tankowanie Fot. PAP/Marcin Gadomski

    W przyszłym tygodniu tańsze tankowanie? To możliwe

  • Flaga Ukrainy i flaga Unii Europejskiej. Fot. PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

    UE wydała w 2024 r. więcej pieniędzy na paliwa z Rosji niż na pomoc finansową dla Ukrainy. Raport

Serwisy ogólnodostępne PAP