O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Dowódca ukraińskich sił powietrznych: ostatniej nocy zniszczyliśmy pięć dronów

Obrona powietrzna zestrzeliła cztery drony Shahed-131/136 i jeden bezzałogowiec nieokreślonego typu, którymi wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę ostatniej nocy - poinformował w niedzielę rano dowódca ukraińskich sił powietrznych generał Mykoła Ołeszczuk.

Zdjęcie ilustracyjne. Dron bojowy. Fot. Lubos Pavlicek PAP/CTK
Zdjęcie ilustracyjne. Dron bojowy. Fot. Lubos Pavlicek PAP/CTK

"Wróg zaatakował za pomocą czterech dronów typu Shahed-131/136 z przylądka Czauda na Krymie, przeciwlotniczego pocisku kierowanego S-300 z obwodu biełgorodzkiego w Rosji oraz pięciu niezidentyfikowanych dronów z okupowanego obwodu chersońskiego" - czytamy w komunikacie.

Więcej

Aleksiej Nawalny w rosyjskim sądzie podczas rozprawy, Fot. PAP/EPA/ VALENTINA SVISTUNOVA

Kto stoi za śmiercią Nawalnego? Najnowsze ustalenia amerykańskiej CIA

"W wyniku działań bojowych jednostek rakiet przeciwlotniczych i obliczeń mobilnych grup ogniowych Sił Powietrznych wszystkie cztery Shahedy zostały zniszczone w obwodach kijowskim, winnickim, chmielnickim i kirowohradzkim" - napisał Ołeszczuk.

Jeden dron niezidentyfikowanego typu został zniszczony przez mobilną grupę ogniową w obwodzie mikołajowskim - dodano.

Z Kijowa Iryna Hirnyk (PAP)

pp/

Zobacz także

  • System TOR Fot. Wikimedia Commons/ Vitaly V. Kuzmin/

    Polski dron kamikadze zniszczył rosyjski system obrony powietrznej Tor

  • Fot. Twitter/Nexta

    Biały Dom rozważa przekazanie Ukrainie systemów przeciwlotniczych Hawk

Serwisy ogólnodostępne PAP