Euro 2024. Wielka dramaturgia w spotkaniu Niemcy - Dania. Mecz przerwany, nieuznany gol i karny

2024-06-29 22:15 aktualizacja: 2024-06-30, 09:49
Duńscy kibice Fot. 	PAP/EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF
Duńscy kibice Fot. PAP/EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF
Mecz 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy w Dortmundzie, z udziałem reprezentacji Niemiec i Danii, został przerwany z powodu burzy z piorunami. Przerwa trwała 25 minut. W 53. minucie po rzucie karnym Niemcy objęli prowadzenie. W 68. minucie spotkania Jamal Musiala strzelił drugiego gola dla Niemiec.

Podczas spotkania nad Dortmundem przechodziła burza. Piłkarze musieli zejść do szatni, bo na murawę padał grad. Grę przerwano w 36. minucie przy wyniku 0:0. Po 25-minutowej przerwie zawodnicy obu drużyn wrócili na boisko.

W 49. minucie spotkania Joachim Andersen po stałym fragmencie trafił do bramki Niemiec. VAR zadecydował jednak, że był spalony i bramka nie została uznana.

W 53. minucie meczu podyktowano rzut karny dla Niemiec. Kai Havertz wykorzystał sytuację i Niemcy objeli prowadzenie.

W 68. minucie spotkania Jamal Musiala strzelił drugiego gola dla Niemiec.