Fani kajakarstwa mają powód do dumy. Polacy znowu na podium

2024-06-15 17:10 aktualizacja: 2024-06-16, 12:17
Justyna Iskrzycka, Sandra Ostrowska, Julia Olszewska, Katarzyna Kołodziejczyk, Dorota Borowska, Sylwia Szczerbińska, fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Kolejne medale z mistrzostw Europy w kajakarstwie do polskiej kolekcji. Tym razem na podium stanęli Katarzyna Kołodziejczyk i Sandra Ostrowska z brązowym medalem i Jakub Stepun ze srebrem. Z kolei kanadyjkarki Sylwia Szczerbińska i Dorota Borowska wywalczyły srebrny medal w konkurencji C2 200m. To samo miejsce wywalczyli Oleksii Koliadych i Aleksander Kitewski

Kajakarki Katarzyna Kołodziejczyk i Sandra Ostrowska zdobyły w węgierskim Szegedzie brązowy medal mistrzostw Europy w nieolimpijskiej konkurencji K2 200 m. Triumfowały Węgierki Blanka Kiss, Anna Lucz, na drugim miejscu finiszowały Słowenki.

W konkurencji K1 200m kajakarz Jakub Stepun zdobył srebrny medal mistrzostw Europy. Polak przegrał o zaledwie 0,03 sekundy z Ukraińcem Oleksandrem Zajcewem. Trzeci był Gruzin Badri Kawelaszwili.

Polscy kanadyjkarze na drugim miejscu

Kanadyjkarki Sylwia Szczerbińska i Dorota Borowska zdobyły w węgierskim Szegedzie srebrny medal mistrzostw Europy w nieolimpijskiej konkurencji C2 200 m. Polki o 0,38 sek. przegrały z Hiszpankami Anitą Jacome i Marią Corberą. Trzecią lokatę zajęły Węgierki.

Męska reprezentacja kanadyjkarzy również zwiększyła pulę medali dla Polaków.

Oleksii Koliadych i Aleksander Kitewski zdobyli srebrny medal w tej samej konkurencji. Polacy przegrali z Rosjanami Aleksiejem Korowaszkowem i Iwanem Sztylem. Trzeci byli Hiszpanie.

Po dwóch dniach finałowej rywalizacji biało-czerwoni mają na koncie 10 medali, w tym dwa złote.

Ostatnie dziewięć finałów zaplanowano na niedzielę.(PAP)