O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Grenlandia. Na wyspie przywrócono internet po utracie połączenia z hiszpańską infrastrukturą

Dostarczany drogą satelitarną internet na Grenlandii został przywrócony - poinformował we wtorek lokalny operator telekomunikacyjny Tusass. Wcześniej jako powód awarii podano brak połączenia z Hiszpanią.

Nuuk, Grenlandia Fot. PAP/EPA/RITZAU SCANPIX
Nuuk, Grenlandia Fot. PAP/EPA/RITZAU SCANPIX

Spółka Tusass wyjaśniała, że utracono połączenie z infrastrukturą (hubem) w Maspalomas na wyspie Gran Canaria wchodzącej w skład Wysp Kanaryjskich.

Więcej

Grenlandia. Fot. PAP/EPA/RITZAU SCANPIX/Christian Klindt Soelbeck
Grenlandia. Fot. PAP/EPA/RITZAU SCANPIX/Christian Klindt Soelbeck

Blackout w Hiszpanii dotknął Grenlandię. Najbardziej odosobnione osady na wyspie odcięte od świata

Przedstawiciele operatora przypuszczają, że awaria mogła mieć związek z poniedziałkową rozległą awarią prądu w kontynentalnej Hiszpanii.

Na skutek awarii przez kilka godzin mieszkańcy 11 osad, w tym Ittoqqortoormiit, Qaanaaq oraz Tasiilaq, nie mieli również telewizji oraz radia, a także nie mogli wysyłać wiadomości SMS.

We wtorek wizytę na Grenlandii składa król Danii Fryderyk X. Monarcha rozpoczął swój pobyt na wyspie od stolicy wyspy, Nuuk.

Więcej

Słup elektryczny, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/EPA/EFE/CARLOS DE SAA
Słup elektryczny, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/EPA/EFE/CARLOS DE SAA

Specjalna komisja wyjaśni przyczynę awarii systemu energetycznego w Hiszpanii

W poniedziałek około godz. 12.30 kontynentalna Hiszpania i część Portugalii, a także południowy zachód Francji zostały dotknięte rozległą awarią prądu. W Madrycie i Lizbonie nie działały m.in. sygnalizacja świetlna i metro, w obu krajach stanęła kolej. Utrudnienia stwierdzono na lotniskach. W Portugalii brak prądu zakłócił funkcjonowanie części szpitali.

We wtorek dostawy energii elektrycznej przywrócono na wszystkich objętych awarią obszarach. Przyczyna awarii jest ustalana.

zys/ akl/ kar/ sma/

Zobacz także

  • Fot. PAP/Vladyslav Musiienko
    Fot. PAP/Vladyslav Musiienko

    Blackout w Kijowie [NASZE WIDEO]

  • Kijów po rosyjskim ataku rakietowym. Fot. PAP/ EPA/SERGEY DOLZHENKO
    Kijów po rosyjskim ataku rakietowym. Fot. PAP/ EPA/SERGEY DOLZHENKO

    Rosyjski atak na Kijów. 12 osób rannych, część miasta bez prądu

  • Wiedeń (zdjęcie ilustracyjne). Fot. EPA/CHRISTIAN BRUNA
    Wiedeń (zdjęcie ilustracyjne). Fot. EPA/CHRISTIAN BRUNA

    Austria. Poranny blackout w Wiedniu

  • Praga. Fot. EPA/MARTIN DIVISEK
    Praga. Fot. EPA/MARTIN DIVISEK

    Awaria prądu w stolicy Czech. Premier poinformował o przyczynie

Serwisy ogólnodostępne PAP