Hiszpański koszykarz Rudy Fernandez pierwszym, który zagrał w sześciu igrzyskach

2024-07-27 13:55 aktualizacja: 2024-07-27, 14:00
Rudy Fernandez Fot. PAP/EPA/Rodrigo Jimenez
Hiszpan Rudy Fernandez został pierwszym koszykarzem, który wystąpił w sześciu igrzyskach olimpijskich. Historyczne osiągnięciem stało się jego udziałem w szóstej minucie pierwszej kwarty spotkania z Australią, które jego zespół przegrał 80:92.

Do tej pory 39-latek dzielił rekord pięciu olimpijskich występów ze swoim rodakiem Juanem Carlosem Navarro, Portorykańczykiem Teofilo Cruzem, Australijczykiem Andrew Gaze'em, Brazylijczykiem Oscarem Schmidtem i Argentyńczykiem Luisem Scolą.

W paryskich igrzyskach osiągnięcie Fernandeza wyrówna prawdopodobnie Diana Taurasi i zostanie pierwszą koszykarką z sześcioma olimpijskimi startami. Pięciokrotna mistrzyni igrzysk, począwszy od Aten (2004), uczynić to może w poniedziałek, kiedy ekipa USA rozpocznie zmagania od meczu z Japonią. (PAP)