Hitowe starcie w półfinale turnieju WTA w Pekinie. Coco Gauff rywalką Igi Świątek

2023-10-06 11:19 aktualizacja: 2023-10-06, 11:25
Coco Gauff podczas meczu z Marią Sakkari, fot. PAP/EPA/WU HAO
Rozstawiona z numerem trzecim Amerykanka Cori "Coco" Gauff wygrała w ćwierćfinale z Greczynką Marią Sakkari (nr 6.) 6:2, 6:4 i w sobotę będzie rywalką Igi Świątek w półfinale tenisowego turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Pekinie.

Wcześniej w piątek polska wiceliderka światowego rankingu pokonała Francuzkę Caroline Garcię 6:7 (8-10), 7:6 (7-5), 6:1. Ich pojedynek trwał dwie godziny i 38 minut.

Spotkanie Gauff z Sakkari było bardziej jednostronnym widowiskiem, a przewaga Amerykanki nie podlegała dyskusji.

Gauff tym samym wygrała 16. mecz z rzędu, co jest rekordową taką serią w tym sezonie w kobiecym tenisie. Na imponującą serię 19-latki składają się wygrane pojedynki w turniejach WTA 1000 w Cincinnati, następnie w wielkoszlemowym US Open w Nowym Jorku, gdzie odniosła pierwszy wielkoszlemowy triumf, i teraz już cztery w Pekinie.

Właśnie w Cincinnati urodzona na Florydzie tenisistka przełamała "klątwę Świątek" i zapoczątkowaną w 2021 roku serię siedmiu porażek z Polką bez wygranego seta. W sierpniu pokonała ją w trzech setach w półfinale.