O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Kaczyński: rozwiązaniem nadzwyczajnej sytuacji jest okres przejściowy z nowym rządem i wybory

Mamy sytuację nadzwyczajną i konstytucja właściwie przestała praktycznie obowiązywać. Wyjściem jest okres przejściowy, oczywiście z nowym rządem i następnie wybory. Inaczej tego się nie da rozwiązać - powiedział w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński w Sejmie Fot. PAP/Marcin Obara
Jarosław Kaczyński w Sejmie Fot. PAP/Marcin Obara

Więcej

Jarosław Kaczyński, Mariusz Gosek. Fot. PAP/Tomasz Gzell

Prezes PiS: sędziowie, którzy wydali wyrok ws. Kamińskiego i Wąsika, sami powinni stanąć przed sądem

W czwartek w Sejmie Jarosław Kaczyński w rozmowie z dziennikarzami ocenił - nawiązując do działań nowego rządu - że obecnie w Polsce jest "nadzwyczajna sytuacja".

"Wyjściem jest okres przejściowy, oczywiście z nowym rządem i następnie wybory. Inaczej tego się nie da rozwiązać" - mówił.

Dopytywany, o jakiego rodzaju rozwiązania chodzi, Kaczyński stwierdził, że "mamy sytuację nadzwyczajną i konstytucja właściwie przestała praktycznie obowiązywać".

"W związku z tym można zastosować różne metody" - mówił.

Pytany, w jakim sensie konstytucja przestała obowiązywać powiedział, że "po prostu jest łamana". (PAP)

kno/

Zobacz także

  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński na wystąpieniu podczas Apelu Pamięci przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Fot. PAP/	Radek Pietruszka

    Jarosław Kaczyński: walka o prawdę w sprawie Smoleńska, to jest część walki o suwerenność Polski

  • Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Paweł Supernak

    Kaczyński o sprawie koncesji TV Republika i wPolsce24: to likwidowanie demokracji

  • Barbara Skrzypek. Fot. PAP/Łukasz Gągulski

    Mec. Dubois o przesłuchaniu Barbary Skrzypek: było w najwyższym stopniu profesjonalne

  • Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Artur Reszko

    Prezes PiS: Nawrocki jako prezydent jest gwarantem suwerenności i rozwoju

Serwisy ogólnodostępne PAP