Kolejne złoto Polaków na igrzyskach paralimpijskich! Rafał Czuper najlepszy w kategorii MS2!

2024-09-05 13:56 aktualizacja: 2024-09-05, 16:47
Rafał Czuper, zdjęcie ilustracyjne, fot. X/@Paralympic_PL
Rafał Czuper zdobył w Paryżu złoty medal igrzysk paralimpijskich w tenisie stołowym w kategorii MS2. W finale Polak zwyciężył Czecha Jiriego Suchanka 3:1 (11:6, 8:11, 11:8, 11:6).

Mecz trwał 31 minut.

W środowym półfinale Czuper wyeliminował Cha Soo-yong Cha (Korea Płd.) 3:1 (3:11, 14:12, 11:8, 13:11).

Drogę na podium rozpoczął od wygrania w 1/8 finału z Francuzem Julienem Michaudem 3:0 (11:5, 11:8, 11:70, a w ćwierćfinale okazał się lepszy od Włocha Federico Crosary 3:1 (11:6, 12:14, 11:3, 11:4).

Wcześniej w czwartek brązowy medal w tenisie stołowym w klasie łączonej WS1-2 zdobyła Dorota Bucław, która w półfinale przegrała z Włoszką Giadą Rossi 2:3.

Reprezentanci Polski wywalczyli dotychczas w Paryżu 16 medali: pięć złotych, pięć srebrnych oraz sześć brązowych.

Igrzyska w stolicy Francji potrwają do 8 września.