Linette przegrała z Paolini i skończyła mecz z urazem. Co z meczem w deblu?

2024-07-29 13:48 aktualizacja: 2024-07-29, 15:52
 Polka Magda Linette podczas meczu 2. rundy turnieju tenisistek z Włoszką Jasmine Paolini, fot. PAP/Adam Warżawa
Magda Linette przegrała z rozstawioną z numerem czwartym Włoszką Jasmine Paolini 4:6, 1:6 w drugiej rundzie turnieju olimpijskiego na kortach ziemnych w Paryżu. Mecz trwał godzinę i 23 minuty. Jedyną polską tenisistką w 1/8 finału będzie Iga Świątek.

Linette w pierwszej rundzie wyeliminowała wyżej notowaną Rosjankę Mirrę Andriejewą, ale piąta zawodniczka rankingu WTA okazała się zbyt wymagającą przeciwniczką.

Pierwszy set był dość wyrównany. Przy stanie 4:4 poznanianka została przełamana i uległa 4:6. W drugim secie Linette zaczęła odczuwać ból nogi i miała trudności z bieganiem. Polka prowadziła 1:0, ale potem przegrała sześć gemów z rzędu.

W turnieju singlowym kobiet uczestniczyły trzy polskie tenisistki. Iga Świątek zameldowała się już w 1/8 finału po zwycięstwie w rozgrywanym równocześnie meczu nad Francuzką Diane Parry 6:1, 6:1. Natomiast Magdalena Fręch w niedzielę w 1. rundzie przegrała z Bułgarką Wiktorią Tomową 4:6, 6:7 (4-7).