Magdalena Fręch odpada w pierwszej rundzie turnieju

2024-07-28 20:13 aktualizacja: 2024-07-28, 20:32
Magdalena Fręch, fot. PAP/EPA/ADAM VAUGHAN
Magdalena Fręch przegrała z Bułgarką Wiktorią Tomową 4:6, 6:7 (4-7) w pierwszej rundzie tenisowego turnieju olimpijskiego w Paryżu. Spotkanie trwało godzinę i 53 minuty. 26-letnia Polka jeszcze w piątek grała w finale turnieju WTA w Pradze, gdzie uległa Magdzie Linette.

Fręch słabo weszła w mecz. Przegrywała 1:3, a potem nie zdołała odrobić strat i ostatecznie uległa 4:6.

Drugiego seta rozpoczęła od prowadzenia 2:0, jednak potem przegrała pięć gemów z rzędu. Tomowa nie wykorzystała piłki meczowej i przebieg spotkania uległ zmianie. Fręch wyrównała na 6:6. Doszło do tie-breaka, w którym Bułgarka triumfowała 7-4.

Po Polce widać było zmęczenie. Nie zdążyła się zregenerować po turnieju w stolicy Czech.

W drugiej rundzie singla wystąpią dwie polskie tenisistki. W poniedziałek rozstawiona z numerem 1. Iga Świątek zmierzy się z Francuzką Diane Parry, a Magda Linette zagra z Włoszką Jasmine Paolini.