O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Skróciła się kolejka ciężarówek oczekujących na odprawę w Koroszczynie

Ok. 400 ciężarówek oczekuje na odprawę przez przejście graniczne z Białorusią w Koroszczynie (Lubelskie); w ciągu ostatniej zmiany kolejka skróciła się - poinformował PAP w poniedziałek rano rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś.

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Artur Reszko
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Artur Reszko

"Na wyjeździe z Polski funkcjonariusze w ciągu 12-godzinnej zmiany odprawili 541 pojazdów ciężarowych. Na przekroczenie granicy oczekuje ok. 400 pojazdów, a czas oczekiwania wynosi osiem godzin" - powiedział PAP rzecznik IAS w Lublinie Michał Deruś.

Od niedzieli kolejka ciężarówek skróciła się o ok. 600 pojazdów, a czas oczekiwania skrócił się o ok. 11 godzin. "Kolejka zmniejszyła się dosyć istotnie" – powiedział rzecznik lubelskiej IAS.

Po białoruskiej stronie granicy sytuacja wygląda podobnie.

"Na wjeździe do Polski funkcjonariusze odprawili 524 pojazdy ciężarowe" – poinformował Deruś. Jak poinformowała strona białoruska, na przekroczenie granicy oczekuje ok. 400 pojazdów, a czas oczekiwania wynosi ok. 10 godzin.

Ostatniej doby funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na towarowych przejściach granicznych w woj. lubelskim odprawili 3543 pojazdy ciężarowe (1693 na kierunku przywozowym do Polski i 1850 na kierunku wywozowym z Polski).

W związku z kryzysem migracyjnym we wtorek 9 listopada zostało zamknięte przejście graniczne w Kuźnicy na Podlasiu.

"Strona polska została zmuszona do takich działań w związku z brakiem reakcji strony białoruskiej na próby bezprawnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej przez zorganizowane grupy nielegalnych migrantów w rejonie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy" – podała SG w komunikacie.

Podróżni kierowani są na przejścia graniczne w Terespolu, Koroszczynie lub w Bobrownikach na Podlasiu.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

kgr/

Zobacz także

  • Tokio 1964 rok, podium polska sztafeta kobiet 4 x 100 m w składzie: Irena Kirszenstein, Teresa Ciepły, Ewa Kłobukowska i Halina Górecka, zdobyła złoty medal, fot. PAP/

    Najwięcej medali Polacy zdobywają w lekkoatletyce [NASZE ZDJĘCIA]

  • Zbigniew Kaczmarek. Fot. PAP/Adam Hawałej

    Zmarł ciężarowiec Zbigniew Kaczmarek. Posądzenie o doping przysłoniło jego dalsze sukcesy

  • *** ARCHIWALNE *** Na zdjęciu archiwalnym z 01.07.2016 r. bracia sztangiści Adrian (L) i Tomasz (P) Zielińscy podczas zawodów mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów w Mroczy. 12.08.2016 r. Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie poinformowała o wykryciu zabronionej substancji dopingującej w próbce pobranej od Adriana Zielińskiego. Wcześniej 10.08.2016 r. Komisja podała, że wynik badania próbki pobranej u Tomasza Zielińskiego wykazał obecność w jego organizmie zabronionego środka. (mgo) PAP/Tytus Żmijewski PAP © 2016 / Tytus Żmijewski

    Bracia Zielińscy wydaleni z grupy wojskowej

  • Warszawa, 09.08.2016. Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Szymon Kołecki (P) podczas spotkania z dziennikarzami w Warszawie, 9 bm. Kołecki zrezygnował z funkcji prezesa PZPC. Sztangista Tomasz Zieliński, tegoroczny mistrz Europy w kategorii 94 kg, został przyłapany na stosowaniu dopingu. Pozytywny wynik dała kontrola przeprowadzona tuż po przylocie na Igrzyska Olimpisjkie do Rio de Janeiro. (gj) PAP/Leszek Szymański PAP © 2016 / Leszek Szymański

    Prezes PZPC Szymon Kołecki złożył rezygnację

Serwisy ogólnodostępne PAP