O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Od 4 lutego wyspa Bali otwarta dla podróżnych z całego świata. Krótszy okres kwarantanny

Wyspa Bali będzie od 4 lutego otwarta dla wszystkich podróżnych z całego świata - poinformowały w poniedziałek władze Indonezji. Okres kwarantanny dla osób w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19 zostanie skrócony z siedmiu do pięciu dni.

Fot. PAP/EPA/MADE NAGI
Fot. PAP/EPA/MADE NAGI

Od października ubiegłego roku na Bali mogą przyjeżdżać zagraniczni turyści z 19 krajów, w tym z Polski. Otwarcie granic nastąpiło po 18 miesiącach blokady z powodu pandemii SARS-CoV-2.

Od najbliższego piątku Bali będą mogli odwiedzać turyści już z całego świata.

Pandemia Covid-19 pozbawiła Bali istotnego źródła dochodu z turystyki, która odpowiada za 54 proc. lokalnej gospodarki. W 2019 roku, a więc przed pandemią, wyspę odwiedziło 6,2 mln zagranicznych turystów. (PAP)

jjk/

Zobacz także

  • Fot. PAP/Paweł Supernak

    Jakie zasady obowiązują turystów odwiedzających parki narodowe? [NASZE WIDEO]

  • Malta (zdjęcie ilustracyjne). Fot. EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

    Polscy turyści byli w styczniu najliczniejszą europejską nacją, która odwiedziła ten kraj

  • Góra Fudżi. Fot. EPA/JIJI PRESS

    Japońska atrakcja walczy z nadmiarem turystów. Od nowego sezonu wejście będzie płatne

  • Lotnisko Warszawa-Radom z nową trasą PLL LOT do Barcelony

Serwisy ogólnodostępne PAP