O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Prezydent Hondurasu zakażona koronawirusem

Niedawno zaprzysiężona prezydent Hondurasu Xiomara Castro otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Szefowa państwa poinformowała o tym w niedzielę na Twitterze.

Prezydent Hondurasu Xiomara Castro. Fot. PAP/EPA/Bienvenido Velasco
Prezydent Hondurasu Xiomara Castro. Fot. PAP/EPA/Bienvenido Velasco

Castro ma jedynie łagodne objawy Covid-19 i zamierza pracować zdalnie odbywając kwarantannę.

Lewicowa prezydent została zaprzysiężona pod koniec stycznia. W tegorocznych wyborach pokonała kandydata Partii Narodowej Nasry'ego Asfurę. W 2009 roku jej mąż Manuel Zelaya został odsunięty od władzy w wyniku wojskowego zamachu stanu.

Castro jest pierwszą kobietą, która objęła stanowisko prezydenta Hondurasu.

W 8-milionowym Hondurasie wykryto do tej pory łącznie około 392 tys. zakażeń koronawirusem. Zmarło 10 512 osób chorych na Covid-19. (PAP)

jjk/

Zobacz także

  • Były prezydent Hondurasu Juan Orlando Hernandez prowadzony przez policję, fot. PAP/EPA/Gustavo Amador

    Były prezydent Hondurasu skazany na 45 lat więzienia za udział w przemycie narkotyków

  • Palona kokain. źródło: kadr z filmu PAP/AFP

    Honduras: spalono 1,3 tony kokainy [WIDEO]

  • Służby specjalne w Hondurasie przygotowują do spalenia dużą ilość kokainy, fot. PAP/EPA/EFE/GUSTAVO AMADOR

    Burmistrz w Hondurasie aresztowany pod zarzutem przemytu kokainy do USA

  • Karawana migrantów przemieszcza się z Hondurasu do USA. Fot. PAP/EPA/Esteban Biba

    "New York Times": Karawana migrantów, która zmierza z Hondurasu do USA, dotarła do Gwatemali

Serwisy ogólnodostępne PAP