Hat-trick Lewandowskiego dla Bayernu w meczu z FC Salzburg

2022-03-08 21:39 aktualizacja: 2022-03-08, 21:44
Piłkarz Bayernu Robert Lewandowski zdobył kolejne dwie bramki w rewanżu 1/8 finału Ligi Mistrzów z FC Salzburg. Po 10., 11.  12. w tym sezonie golu Polaka gospodarze prowadzą w Monachium 3:0 w 23. minucie. Pierwsze spotkanie w Austrii zakończyło się remisem 1:1.

Lewandowski trafił do siatki dwukrotnie z rzutu karnego: najpierw w 12., a następnie 21. minucie. Obie "jedenastki" dla Bayernu sędzia podyktował po faulach na Polaku. W 23. zdobył już gola z akcji.

Lewandowski jest liderem klasyfikacji strzelców w tym sezonie Champions League. Od początku kariery w tych rozgrywkach strzelił 85 bramek. W klasyfikacji wszech czasów ustępuje tylko Portugalczykowi Cristiano Ronaldo - 140 oraz Argentyńczykowi Lionelowi Messiemu - 125.