Kolejne zwycięstwo siatkarzy w Lidze Narodów. Polska pokonała Iran i awansowała do półfinału

2022-07-22 08:22 aktualizacja: 2022-07-22, 12:24
Bartosz Kurek, Paweł Zatorski. Fot. PAP/Jan Dzban
Bardzo zacięty mecz stoczyły ze sobą reprezentacje Polski oraz Iranu w ostatnim ćwierćfinale turnieju finałowego Ligi Narodów siatkarzy. Ostatecznie lepsi okazali się Polacy, którzy wygrali 3:2 (25:21, 24:26, 25:18, 16:25, 15:7). Biało-czerwoni w półfinale zagrają z Amerykanami.

W mecz lepiej weszli Polacy i dość spokojnie wygrali pierwszego seta. Później jednak Irańczycy postawili im znacznie trudniejsze warunki, a między zespołami wywiązała się zacięta, wyrównana walka.

Ostatecznie po czterech setach było 2:2 i o tym kto zagra w półfinale decydował tie-break. W nim od początku wydarzenia na boisku zdominowali Polacy, którzy o finał powalczą z Amerykanami w sobotę o godzinie 18.(PAP)