Według cytowanego w informacji prasowej prezesa TUW PZUW Rafała Kilińskiego jest to potwierdzenie wiarygodności TUW PZUW na rynku międzynarodowym i w Polsce. "Ma też ważne praktyczne znacznie dla ubezpieczanych przez nas podmiotów. Dzięki ratingowi prestiżowej agencji S&P nasze polisy są honorowane przez międzynarodowe instytucje finansowe. Mogą być więc ważnym argumentem dla ubezpieczonych, którzy muszą pokazać zabezpieczenia, gdy ubiegają się o kredytowanie swoich inwestycji przez międzynarodowe instytucje finansowe" - ocenił.
Niski poziom ryzyka kredytowego
Podkreślił, że TUW PZUW jest jedynym towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych w Polsce, które legitymuje się międzynarodowym ratingiem. Ocena na poziomie A- oznacza niski poziom ryzyka kredytowego, wysoką wiarygodność finansową i zdolność do obsługi zobowiązań.
Kiliński dodał, że wysokiej ocenie ratingowej towarzyszy dynamiczny rozwój TUW PZUW nawet w trudnych warunkach rynkowych. "Osiągnięty w zeszłym roku przypis składki na poziomie prawie 800 mln zł brutto był o ponad jedną czwartą wyższy niż rok wcześniej. Rozwijamy ofertę o nowe produkty i otwieramy się na nowe sektory. W szybszym niż założone tempie zmierzamy do założonego w strategii na lata 2021-2024 celu, jakim jest miliard złotych rocznego przypisu składki" – zaznaczył prezes.
TUW PZUW, część Grupy PZU, jest największym towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych w Polsce. Koncentruje się na współpracy z dużymi podmiotami korporacyjnymi i medycznymi. Ubezpiecza także jednostki samorządu terytorialnego i instytucje kościelne. (PAP)
gn/