Ewa Swoboda poza podium na 100 metrów. Ale piękny bieg Polki na miarę Szewińskiej w dramatycznym finale z upadkiem [Wideo]

2022-08-16 21:40 aktualizacja: 2022-08-17, 06:42
Ewa Swoboda w półfinałowym biegu na 100 m kobiet, podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy Fot. PAP/Adam Warżawa
Niemka Gina Lueckenkemper wygrała bieg na 100 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Srebrny medal zdobyła Szwajcarka Mujinga Kambundji, a brąz wywalczyła Brytyjka Daryll Neita. Ewa Swoboda zajęła czwarte miejsce. Jej wynik z czasem 11,18 zbliża ją do wyniku naszej legendy lekkiej atletyki i biegów Ireny Szewińskiej, która 100 metrów biegała z czasami 11,13, a nawet 10,9

Lueckenkemper triumfowała wynikiem 10,99. Kambundji była wolniejsza od Niemki o tysięczne sekundy, a trzecia Neita osiągnęła czas 11,00.

Lueckenkemper osiągnęła największy sukces w karierze. Niemiecka sprinterka w 2018 roku podczas ME w Berlinie zdobyła srebrny medal, a dwa lata wcześniej w Amsterdamie sięgnęła po brąz.

Swoboda straciła do podium 0,18 sekundy. Czas 11,18 pozwolił jej na zajęcie czwartego miejsca.

"To chyba nie był mój dzień. Dziewczyny się postarały i pobiegły 10,99. To trochę szybko. Ale jestem zadowolona. To prawie koniec sezonu" - Swoboda powiedziała po biegu na antenie TVP.

Broniąca tytułu Brytyjka Dina Asher-Smith doznała kontuzji i ukończyła bieg na ósmej pozycji.(PAP)