Dwa medale polskich sztafet na mistrzostwach Europy. Polki wicemistrzyniami, Polacy na trzecim miejscu

2022-08-21 21:34 aktualizacja: 2022-08-22, 07:19
Polska sztafeta z brązowym medalem Fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK
Polska sztafeta kobiet 4x100 m zdobyła srebrny medal w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy. Sztafeta męska na tym samym dystansie wywalczyła trzecie miejsce.

To był piękny wieczór polskich sztafet sprinterskich w Monachium. Panie wywalczyły wicemistrzostwo Europy. Polki pobiegły w składzie: Pia Skrzyszowska, Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała i Ewa Swoboda Triumfowały Niemki, a brąz wywalczyły Włoszki.

Sztafeta męska w składzie: Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota i Dominik Kopeć zdobyła brązowy medal.

Polacy umiejętnie przekazywali sobie pałeczkę. Biegnący na ostatniej zmianie Kopeć utrzymał trzecie miejsce i wbiegł na metę ustanawiając rekord kraju - 38,15.

Brytyjczycy, którzy wygrali poprawili rekord mistrzostw Europy na 37,67, zaś Francuzi ze srebrnym medalem uzyskali wynik 37,94.(PAP)