O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Prezydent Tadżykistanu do Putina: proszę nas nie traktować jak przedłużenie ZSRR

Proszę nie traktować krajów Azji Centralnej jak przedłużenie ZSRR - zwrócił się w piątek do prezydenta Rosji Władimira Putina przywódca Tadżykistanu Emomali Rachmon. O poszanowanie państw tego regionu zaapelował na szczycie Azja Centralna - Rosja w Astanie.

Władimir Putin i prezydent Tadżykistanu Emomali Rachmon Fot. DMITRY ASTAKHOV/ PAP/EPA
Władimir Putin i prezydent Tadżykistanu Emomali Rachmon Fot. DMITRY ASTAKHOV/ PAP/EPA

"Nie liczymy 100-200 milionów. Ale chcemy, żeby nas szanowano. Gdzie coś naruszyliśmy? Gdzieś się nie tak przywitaliśmy? Zawsze szanowaliśmy interesy swojego głównego partnera strategicznego (Rosji). Chcemy, żeby nas szanowano. (...) Władimirze Władimirowiczu, prośba do pana, by nie było polityki do krajów Azji Centralnej jak do przedłużenia ZSRR" - powiedział Rachmon, cytowany w piątek przez portal Nowaja Gazieta. Jewropa.

Spotkanie w ramach szczytu Azja Centralna - Rosja odbyło się w piątek w Astanie. (PAP)

mar/
 

Zobacz także

  • Władimir Putin Fot. PAP/EPA/ALEXANDER KAZAKOV/SPUTNIK/KREMLIN / POOL

    Putin potwierdził gotowość do negocjacji z Ukrainą bez warunków wstępnych

  • Donald Trump Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO

    Trump: Putin mnie zwodzi, zaczynam wątpić, czy chce zakończyć wojnę

  • Władimir Putin odbywa spotkanie wideokonferencyjne z szefem Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji. Fot. PAP/EPA/ALEXANDER KAZAKOV/SPUTNIK/KREMLIN / POOL

    Rosja mówi o odzyskaniu kontroli nad obwodem kurskim. Ukraina: doniesienia są nieprawdziwe

  • Steve Witkoff i Władimir Putin. Fot. EPA/KRISTINA KORMILITSYNA / SPUTNIK / KREMLIN POOL

    Piątkowa rozmowa Witkoffa i Putina. Kreml: pozowoliła zmniejszyć różnice stanowisk w sprawie Ukrainy

Serwisy ogólnodostępne PAP