O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Kot znalazł na balkonie latającego "wiewióra". Ssak pochodzi z Australii

Na balkonie mieszkania na Białołęce w Warszawie kot znalazł australijskiego latającego ssaka tzw. lotopałankę. Na miejsce został wezwany Ekopatrol straży miejskiej, który zaopiekował się zwierzątkiem - poinformowała stołeczna straż miejska.

Lotopałanka znaleziona na warszawskiej Białołęce, Fot. Straż Miejska
Lotopałanka znaleziona na warszawskiej Białołęce, Fot. Straż Miejska

Ekopatrol otrzymał informację, że jeden z mieszkańców warszawskiej Białołęki ma w swoim mieszkaniu lotopałankę, którą znalazł na balkonie, a dokładniej znalazł ją jego kot, który dał znać właścicielowi.

"'Latający wiewiór' trafił do transportera, w którym czekał na przybycie strażników. Ssak był wystraszony i zmarznięty, ale w ciepłym pomieszczeniu odzyskał wigor. Mężczyzna, zamieszczając informację w mediach społecznościowych, chciał na własną rękę znaleźć jego właściciela bądź właścicielkę. Nie spodziewał się jednak, że po australijskiego ssaka zgłosi się kilka osób. Nie mając w tej sytuacji pewności, do kogo tak naprawdę należy małe zwierzątko, postanowił zwrócić się o pomoc do straży miejskiej" - wyjaśnili stołeczni strażnicy.

Dodała, że przybyły na miejsce Ekopatrol przekazał ssaka lecznicy przy ulicy Potockiej.

"Aby uniknąć takich sytuacji, zawsze warto mieć dokument poświadczający posiadanie egzotycznego zwierzęcia. To może być książeczka weterynaryjna uzupełniana podczas wizyt lekarskich. Dla nas to dowód, że ktoś jest właścicielem zwierzaka i można mu je oddać" - przypomnieli strażnicy.

Lotopałanki to niewielkie torbacze prowadzące nocny, nadrzewny tryb życia naturalnie występujące w Australii i Nowej Zelandii. Doskonale opanowały umiejętność lotu ślizgowego. Żyją w stadach, żywią się głównie owadami.(PAP)

Autor: Aleksandra Kuźniar

kw/

Zobacz także

  • Grindwal, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/EPA/AAP POOL/PATRICK GEE / THE MERCURY / POOL

    Ponad 30 grindwali utknęło na plaży. Akcja ratunkowa w Nowej Zelandii

  • Mysz. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Wojtek Jargiło

    Wczesne ssaki żyły dłużej

  • Delfin w Bałtyku, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/Stefan Kraszewski
    Specjalnie dla PAP

    Ekspert o delfinach w Bałtyku: to nie jest ich naturalne środowisko występowania

  • Koty, fot. PAP/AA/Abaca

    Dr hab. Piotr Rzymski o ptasiej grypie: to nie tylko problem właścicieli kotów

Serwisy ogólnodostępne PAP