Była ambasador RP w Rosji Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz stanie na czele sztabu wyborczego Polski 2050
Była ambasador Polski w Rosji Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz stanie na czele sztabu wyborczego Polski 2050 Szymona Hołowni - poinformowało Biuro Prasowe ugrupowania. Wiem, że Pełczyńska-Nałęcz świetnie będzie współpracować z naszym koalicjantem PSL na wspólnej Trzeciej Drodze - ocenił Szymon Hołownia.

Biuro Prasowe Polski 2050 podkreśliło w piątkowym komunikacie, że Pełczyńska-Nałęcz będzie odpowiedzialna za strategię kampanii i koordynację zespołu, który poprowadzi partię do nadchodzących wyborów parlamentarnych.
"Mało znam osób tak kompetentnych, zdecydowanych i zwyczajnie mądrych, a jednocześnie tak dobrze potrafiących słuchać i szukać porozumienia, tam gdzie inni dawno by poszli na zwarcie. Niewiele ludzi tak dobrze rozumie starą politykę i tak radykalnie się z nią nie zgadza. Na palcach jednej ręki można policzyć tych, którzy tę niezgodę potrafią przekuć na pozytywny program dla Polski. Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz jest jedną z nich. Wiem, że najlepiej przeprowadzi nas przez kampanię i świetnie będzie współpracować z naszym koalicjantem PSL na wspólnej Trzeciej Drodze" - podkreślił, cytowany w komunikacie, przewodniczący Polski 2050 Szymon Hołownia.
Nowa szefowa sztabu, zaznaczyła, że "celem kampanii jest mówienie, nie o tym co my mamy z Trzeciej Drogi, ale o tym jaką korzyść z tego będą mieli Polacy".
"To pokonanie złości i strachu, i stworzenie nowego rządu, który będzie mówił o rozwiązaniach, a nie o podziałach. Przez trzy ostatnie lata wraz z setką ekspertów, tworzyłam strategie dla Polski po PiS i chcę, żeby te pozytywne rozwiązania były ważną częścią rozmowy, którą prowadzimy z Polakami. Chcę przede wszystkim mówić o naszych rozwiązaniach na przyszłość, a nie naszych oponentach. Nie tylko ja tak myślę, ale wszyscy, z którymi pracuję. W naszym sztabie są wspaniali ludzie, ludzie z pasją i wspólnym celem" - podkreśliła, cytowana w komunikacie, Pełczyńska-Nałęcz.
Według komunikatu, Pełczyńska-Nałęcz jest dyrektorką Instytutu Strategie 2050.
"Z wykształcenia socjolożka, a z praktyki politolożka. Pełniła ona funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych (2012-14) oraz ambasadora RP w Federacji Rosyjskiej (2014-16). Od 2017 r. do 2019 r. dyrektorka forum Idei think tanku Fundacji Batorego" - poinformowano.
W połowie maja liderzy Polski 2050 Szymon Hołownia i PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosili wspólny start w jesiennych wyborach parlamentarnych. "Do wyborów pójdziemy razem jako Trzecia Droga - Polska 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe" - oświadczyli. (PAP)
autor: Edyta Roś
jc/