O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Tragedia w Józefosławiu. Dwie dziewczynki potrącone na przejściu pod szkołą. Jedna zmarła

69-letni kierowca autobusu miejskiego L39, który w Józefosławiu potrącił 12-letnią dziewczynkę, został zatrzymany - powiedział PAP rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Karetka pogotowia Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Karetka pogotowia Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Do tragicznego zdarzenia doszło po godzinie 12 w Józefosławiu przy ulicy Kameralnej. Początkowo informowano o jednej dziewczynce, która brała udział w zdarzeniu.

Po godzinie 15 nadkom. Marczak powiedział PAP, że potrącone zostały dwie 12-letnie dziewczynki.

"Pomimo reanimacji, jedna z nich zmarła na miejscu, druga z potłuczeniami trafiła do szpitala" - dodał. "Dziewczynki zostały potrącone na przejściu dla pieszych przy szkole podstawowej" - poinformował.

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie mł. bryg. Łukasz Darmofalski przekazał, że na miejsce zostały wysłane dwa zastępy strażaków. "Gdy przyjechały na miejsce, dziecko było reanimowane przez świadków zdarzenia. Równolegle nadjechała karetka i ratownicy przejęli reanimację" - wyjaśnił.

Na miejscu lądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

"Niestety po około 50 minutach prowadzonej reanimacji, lekarz stwierdził zgon dziecka" - przekazał Darmofalski.

Rzecznik stołecznego komendanta policji zaznaczył, że 69-letni kierowca został zatrzymany. "Została mu pobrana krew na obecność alkoholu i narkotyków" - wyjaśnił.

"Zabezpieczono monitoring ze szkoły, pobliskich budynków oraz autobusu" - przekazał.

Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora.

"W związku z tym tragicznym wypadkiem uczniowie szkoły zostali objęci pomocą psychologiczną, a dyrektor Andrzej Sochocki zarządził żałobę w szkole do dnia pogrzebu zmarłej uczennicy" - przekazała w mediach społecznościowych zastępca burmistrza Piaseczna Hanna Kułakowska-Michalak.

Złożyła też kondolencje rodzinie i bliskim dziewczynek oraz całej społeczności szkolnej. (PAP)

autorka: Marta Stańczyk

mar/
 

Serwisy ogólnodostępne PAP