Jak wyjaśniono, "dane obejmują wskaźnik zasięgu dziennego, słuchalności dziennej, wskaźnik udziału dziennego w czasie słuchania oraz średni czas słuchania".
"Bieżący raport, podobnie jak wszystkie poprzednie publikacje, prezentuje dane za ostatnie 6 miesięcy, czyli w przypadku obecnej publikacji od grudnia 2022 do maja 2023 r." - podkreślono w informacji.
"Dane publikowane przez KIM są skumulowanymi danymi kroczącymi, a wyniki zawsze obejmują dane pochodzące z okresów 6 miesięcznych. Zestawienie danych z kilku okresów umożliwia śledzenie zmian w czasie" - napisano, dodając, że "tabele, pokazujące zasięg dzienny, prezentują zarówno odsetki słuchaczy jak i rzeczywistą populację słuchaczy danej stacji radiowej".
Wyjaśniono, że "w tabelach, obejmujących udział w czasie słuchania prezentowana jest informacja o tym, jaki odsetek łącznego czasu słuchania radia przez mieszkańców Polski 15+ przypada na daną stację radiową".
Badanie treści audio realizowane jest w sposób ciągły, na w pełni reprezentatywnej próbie mieszkańców Polski w wieku 15 lat i więcej. Próba miesięczna obejmuje 11 tys. 900 osób.
"Każdego dnia, z wyłączeniem dni świątecznych i długich weekendów, przeprowadzanych jest średnio 420 wywiadów telefonicznych. Baza numerów komórkowych generowana jest losowo" - napisano.
Przypomniano, że "dane z Audio Tracka są publikowane w cyklach miesięcznych, w połowie miesiąca dane ogólnopolskie i na końcu każdego miesiąca dane dla rynków lokalnych".
"Raporty obejmują wyniki dla stacji koncesjonowanych oraz stacji nadających przez Internet" - wyjaśniono w informacji.
Wyniki badania KIM słuchalności treści audio dostępne są na stronie: https://kim.gov.pl/wyniki-badan/. (PAP)
autor: Grzegorz Janikowski
kw/