Mistrzostwa świata w pływaniu - siódme miejsce Łukaszewicza i Jachima w skokach synchronicznych

2023-07-17 12:48 aktualizacja: 2023-07-17, 12:56
Robert Łukaszewicz i Filip Jachim. Fot. PAP/EPA HIROSHI YAMAMURA
Robert Łukaszewicz i Filip Jachim zajęli w japońskiej Fukuoce siódme miejsce w finale mistrzostw świata w skokach synchronicznych do wody z wieży 10 m. Złoty medal wywalczyli Lian Junjie i Yang Hao z Chin.

Łukaszewicz i Jachim, którzy w eliminacjach zajęli dziewiąte miejsce, w finale uzyskali łączną notę 371,58 pkt. Zwycięzcy mieli 477,75. Drugie miejsce zajęli Ukraińcy Ołeksij Sereda i Kiriłł Boliuch - 439,32, a brąz wywalczyli Meksykanie Kevin Berlin i Randal Willars - 434,16.

W rywalizacji kobiecych duetów z trampoliny 3 m triumfowały Chinki Chang Yani i Chen Yiwen - 341,94 pkt, a na podium stanęły również Brytyjki Yasmin Harper i Scarlett Mew Jensen - 296,58 oraz Włoszki Elena Bertocchi i Chiara Pellacani - 285,99.

W tej dyscyplinie w Fukuoce odbyły się dotychczas finały siedmiu konkurencji i we wszystkich złote medale wywalczyli reprezentanci Chin. <PRE> Wyniki: