Grzegorz Piechowiak nowym wiceministrem rozwoju, pracy i technologii

2021-01-19 13:55 aktualizacja: 2021-01-19, 15:27
Grzegorz Piechowiak. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
Grzegorz Piechowiak. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
Grzegorz Piechowiak został nowym wiceministrem rozwoju, pracy i technologii oraz pełnomocnikiem ds. inwestycji zagranicznych - poinformował PAP we wtorek resort. Piechowiak pracował m.in. jako wicekonsul w ambasadzie RP w Rzymie.

Jak wynika z informacji resortu, Grzegorz Piechowiak przyjął nominację na stanowisko sekretarza stanu w resorcie rozwoju, pracy i technologii z rąk wicepremiera Jarosława Gowina. Równocześnie będzie też pełnił funkcję pełnomocnika ds. inwestycji zagranicznych.

Zadaniem pełnomocnika do spraw inwestycji zagranicznych będzie koordynacja działań wspierających napływ inwestycji zagranicznych do Polski

Podstawowym zadaniem pełnomocnika będzie koordynacja działań wspierających napływ inwestycji zagranicznych do Polski. Projekt rozporządzenia w sprawie ustanowienia pełnomocnika rządu do spraw inwestycji zagranicznych w Polsce rząd przyjął w poniedziałek. Osobą odpowiedzialną za opracowanie projektu był wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Według MRPiT Grzegorz Piechowiak to m.in. samorządowiec i dyplomata - w latach 1992–1997 pracował m.in. jako wicekonsul w ambasadzie RP w Rzymie. "W latach 2002-2006 był radnym Rady Powiatu Pilskiego z ramienia Porozumienia Samorządowego, a następnie pełnił funkcję dyrektora Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Pile (2006-2007)" - dodano.

Od 2017 r. Piechowiak jest członkiem Porozumienia Jarosława Gowina. W obecnej kadencji Sejmu (od 2019 r.) zasiada w Komisji do spraw wewnętrznych i administracji, gospodarki i rozwoju oraz sportu. Jest także przewodniczącym Grupy Bilateralnej Polsko-Włoskiej oraz  Zespołu Parlamentarnego ds. Policji, a od 2019 r. członkiem Rady Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile.

Grzegorz Piechowiak ma 57 lat. Jest absolwentem socjologii na Wydziale Kościelnych Nauk Historycznych i Społecznych Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (obecnie UKSW). Ukończył też studia podyplomowe "Zarządzanie przedsiębiorstwem w kryzysie i upadłości" w Wyższej Szkole Zawodowej Kadry dla Europy w Poznaniu. "Posiada licencję syndyka oraz uprawnienia na kandydata do rad nadzorczych jednoosobowych spółek skarbu państwa" - przekazał resort. (PAP)

Autorka: Magdalena Jarco

mst/

TEMATY: