O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Rozpoczyna się pilotaż punktów szczepień powszechnych

Pilotaż punktów szczepień powszechnych rozpoczyna uruchomienie 16 takich placówek, w każdym województwie po jednej. Docelowo ma być ich 471 w całym kraju. Pierwszy punk rusza w poniedziałek w Legnicy.

 Przedstawiciel przychodni „Bajka” Karol Jankowski (L), rektor UTP prof. Marek Adamski (C) i zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz (P). Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Przedstawiciel przychodni „Bajka” Karol Jankowski (L), rektor UTP prof. Marek Adamski (C) i zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz (P). Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Początkowo w każdym województwie powstanie jeden punkt szczepień powszechnych – będą funkcjonować w 16 miejscowościach, m.in. w Bydgoszczy, Legnicy, Koszalinie czy Radomsku. Pierwszy z nich rozpocznie działalność w poniedziałek w Legnicy.

Duża wydajność szczepień

Więcej

Fiolki ze szczepionką. Fot. PAP/Leszek Szymański

Kuczmierowski: do punktów szczepień dostarczymy w tym tygodniu ponad 1,3 miliona szczepionek

W minionym tygodniu szef KPRM Michał Dworczyk mówił, że wydajność takich punktów wynosi "w miejscowościach do 50 tys. minimum 200 szczepień dziennie. W większych miejscowościach powyżej 50 tys. – co najmniej pół tysiąca szczepień".

W II kwartale powstanie dodatkowych 471 punktów. W tej chwili w Polsce działa ok. 6500 punktów szczepień. Razem z nowopowstałymi będzie ich prawie 7 tys. na terenie całego kraju. Jak informował Dworczyk, "wpłynęło łącznie 686 zgłoszeń z samorządów. Z tych zgłoszeń zakwalifikowano 471 nowych punktów, które spełniają kryteria. One dołączą do 6,5 tys. działających już punktów". (PAP)

Autor: Dorota Stelmaszczyk

kgr/

Zobacz także

  • Nie ma na razie nowych szczepionek na COVID Fot. PAP/Lech Muszyński

    COVID wraca, szczepionek nie ma. Eksperci o tym, co dalej

  • Szczepienie przeciw COVID-19. Fot. PAP/Grzegorz Michałowski

    Od dziś można przyjąć nowy wariant szczepionki przeciw COVID-19

  • Szczepionka na COVID-19. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

    EMA zarekomendowała szczepienia na Covid-19 dla dzieci od szóstego miesiąca życia. MZ: decyzja w najbliższym czasie

  • Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Wojtek Jargiło

    Ponad 30 tys. osób zapisało się na szczepienie drugą dawką przypominającą

Serwisy ogólnodostępne PAP