Kanadyjkarz Wiktor Głazunow piąty w finale B C1 1000 m kajakarskich regat w Tokio

2021-08-07 05:16 aktualizacja: 2021-08-07, 07:59
Polski kanadyjkarz Wiktor Głazunow w wyścigu finałowym B kajakarskiej konkurencji C1 na dystansie 1000 metrów. Fot. PAP/Leszek Szymański
Kanadyjkarz Wiktor Głazunow zajął piąte miejsce w finale B C1 1000 m kajakarskich regat olimpijskich w Tokio i został sklasyfikowany na 13. pozycji. Zwyciężył Kubańczyk Jose Ramo Pelier Cordoba.

Debiutujący na igrzyskach Głazunow (AZS AWF Gorzów Wlkp.) wcześniej nie zakwalifikował się do najlepszej ósemki, zajmując siódme miejsce w półfinale.

W finale "pocieszenia" Polak początkowo utrzymywał się na drugim miejscu, ale potem odpadł z sił i był dopiero piąty.

W tej konkurencji startował również Mateusz Kamiński, który odpadł w ćwierćfinale. (PAP)