O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Szydło: Chcemy stworzyć w Europie wizję równego rozwoju i równego traktowania wszystkich Europejczyków

Chcemy stworzyć w Europie wizję równego rozwoju i równego traktowania wszystkich Europejczyków – powiedziała w sobotę w Kielcach Beata Szydło. Była wicepremier reprezentowała Europejskich Konserwatystów na konferencji "Szanse i zagrożenia pakietu Fit for 55 dla Państw Członkowskich UE".

Beata Szydło, fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET
Beata Szydło, fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

"Ta konferencji jest poświęcona przyszłości Polski i Unii Europejskiej. Przed nami jest bardzo dużo wyzwań. Ale zawsze, żeby realizować dobre projekty na przyszłość, dobre programy, to trzeba też wyciągać wnioski z tego czasu, który jest już za nami" – powiedziała była wicepremier podczas konferencji prasowej.

Przypomniała, że mija połowa obecnej kadencji polskiego parlamentu. Zaznaczyła, że "cała drużyna Prawa i Sprawiedliwości" bardzo mocno wspiera region świętokrzyski. "Zdajemy sobie sprawę z tego, że tutaj naprawdę potrzebne są inwestycje, potrzebne są dobre programy i projekty. Piękna ziemia świętokrzyska może mieć teraz swój czas, żeby dynamicznie się rozwijać, tworzyć warunki dla mieszkańców takie, które będą powodowały, że ludzie będą chcieli tutaj mieszkać, żyć, zakładać rodziny. Żeby była tutaj praca, infrastruktura. I nad tym wszystkim pracujemy" – zapewniła europarlamentarzystka PiS.

Wsparcie rządu

Dodała, że rząd PiS od sześciu lat stara się wspierać takie regiony jak świętokrzyski. "Taka była filozofia w 2015 roku, aby wspierać takie regiony, które potrzebują tego wsparcia. To regiony z ogromnym potencjałem, ale jednocześnie nikt do tej pory nie chciał dać im szansy. A my taką szansę tym regionom dajemy. Przykładem tego jest Świętokrzyskie" – powiedziała Szydło. Zaznaczyła, że 13 listopada to dla niej dzień szczególny. Sześć lat temu z rąk prezydenta Andrzeja Dydy otrzymała misję utworzenia rządu, a za trzy dni minie szósta rocznica utworzenia rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Szydło dodała, że "dzisiaj nie jest jednak czas na świętowanie". Podkreśliła, że najważniejszym zadaniem, jakie stoi w tej chwili przed polskim rządem, jest kryzys na granicy Unia Europejska – Białoruś i obrona polskich granic. "Polski rząd koncentruje się w tej chwili nad tym, żeby obronić Polskę, Polaków, obronić suwerenność naszej ojczyzny, żeby zagwarantować bezpieczeństwo Unii Europejskiej. To są w tej chwili te najważniejsze wyzwania" – powiedziała była wicepremier. Wspomniała też o wyzwaniach, które stoją przed Polską i Unią Europejską w najbliższych latach.

Europejski Zielony Ład

"Jednym z takich najważniejszych wyzwań to kwestie gospodarcze, ekonomiczne, projekt +Fit for 55+ forsowany przez komisarza Timmermansa (Fransa – PAP). To oczywiście też +Europejski Zielony Ład". Dzisiaj będziemy rozmawiać o tym, jakie są szanse i jakie są zagrożenia. W jaki sposób będziemy mogli przełożyć te założenia Unii Europejskiej na silniejszy rozwój naszej gospodarki i jak będziemy się chronić przed zagrożeniami, które będą z tego wypływały" – podkreśliła Beata Szydło.

Dodała, że na tej konferencji reprezentuje Europejskich Konserwatystów. "Chcemy stworzyć taką wizję Europy, która da szanse na rozwój wszystkich państw, równego traktowania wszystkich Europejczyków. To sprawiedliwy rozwój i unikanie tych wszystkich zagrożeń, które są przed nami" – podkreśliła. (PAP)

Autor: Janusz Majewski

ja/

Zobacz także

  • Fot. PAP/Piotr Polak

    Końskie, Brzeszcze, Pcim, Włoszczowa – te miejscowości rozsławiła polska polityka [NASZE WIDEO]

  • Rozbity samochód rządowy. Fot. PAP/Jacek Bednarczyk

    Wypadek Beaty Szydło. Prokuratura podjęła na nowo umorzone śledztwo

  • Europosłanka Beata Szydło, fot. PAP/Tomasz Gzell

    Będzie nowe postępowanie sądowe ws. wypadku Szydło? Wnioski z raportu prokuratorów

  • Jarosław Kaczyński, Przemysław Czarnek. Fot. PAP/Radek Pietruszka/Tomasz Gzell

    Którzy politycy mają największy elektorat negatywny? Sondaż

Serwisy ogólnodostępne PAP