W nocy w całym kraju zachmurzenie duże, tylko na południu możliwe przejaśnienia. Na zachodzie opady deszczu, na wschodzie śniegu, deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz marznący i powodujący gołoledź.
Temperatura minimalna od -4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 1 w centrum, do 4 stopni na zachodzie. W rejonach podgórskich Karpat -5 st.
Wiatr słaby i umiarkowany, w zachodniej połowie kraju porywisty, z kierunków południowych. W rejonach podgórskich okresami dość silny i tam wzrośnie w porywach do 75 km/h.
W poniedziałek niemal w całym kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite. Na zachodzie opady deszczu. Na pozostałym obszarze wystąpią marznące opady deszczu i deszczu ze śniegiem, gdzieniegdzie powodujące gołoledź.
Temperatura maksymalna od 0 stopni Celsjusza na krańcach wschodnich, do 9 na zachodzie.
Na zachodzie deszczowo, poza tym opady deszczu ze śniegiem i śniegu, lokalnie opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -4°C na wschodzie do 4°C na zachodzie kraju. Wiatr porywisty, z kierunków południowych. W rejonach podgórskich porywy wiatru 60-70 km/h. pic.twitter.com/4Qi8Pn3Qbz
— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) December 10, 2023
Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych. W rejonach podgórskich wiatr w porywach osiągnie do 75 km/h.
Synoptyk Anna Woźniak poinformowała, że w najbliższych dniach w całej Polsce możemy spodziewać się ocieplenia, roztopów i opadów deszczu.
Prognoza pogody na 11 i 12 grudnia
W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże i całkowite, większe przejaśnienia miejscami na południu. Opady deszczu lub mżawki, na wschodzie i południu miejscami deszczu ze śniegiem i śniegu. Na wschodzie i południu miejscami przejściowo opady marznące, powodujące gołoledź. W Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o około 7 cm.
Temperatura maksymalna od 0 st. C na Suwalszczyźnie do około 3 st. C w centrum i 9 st. C na zachodzie. Na terenach podgórskich Karpat w rejonie oddziaływania efektu fenowego około 5 st. C.
Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i południowy. W obszarach podgórskich Karpat i w Tatrach początkowo porywy wiatru do 90 km/h, później 70 km/h, w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim do 60 km/h. W Tatrach wiatr powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.
W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, na wschodzie i Pogórzu Karpackim także deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu, w Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm. Lokalnie na wschodzie, Pomorzu i w rejonie Karpat opady marznące powodujące gołoledź. W Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm.
Temperatura minimalna od -1 st. C w rejonach podgórskich Karpat do 2 st. C w centrum i 5 st. C na zachodzie.
Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i południu w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni, stopniowo skręcający na zachodni. Wysoko w górach porywy do 65 km/h, zawieje i zamiecie śnieżne.
We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu kraju. Okresami opady deszczu, na wschodzie i Pogórzu Karpackim także deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. Rano na Suwalszczyźnie i Podlasiu możliwe opady marznące powodujące gołoledź.
Temperatura maksymalna od 0 st. C na południowym wschodzie i w dolinach karpackich do 4 st. C w centrum i 6 st. C na zachodzie.
Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. W Karpatach porywy do 60 km/h, zawieje i zamiecie śnieżne.
W poniedziałek w stolicy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu lub mżawki; najwięcej opadów wystąpi w pierwszej połowie dnia. Temperatura maksymalna 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni.
W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.
We wtorek w Warszawie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna 4st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, północno-zachodni i zachodni.
(PAP)
autor: Jacek Buraczewski
gn/