Paryż 2024. Pływanie. Krzysztof Chmielewski czwarty w finale na 200 m "motylkiem"

2024-07-31 21:09 aktualizacja: 2024-07-31, 21:14
Krzysztof Chmielewski. Fot. PAP/EPA/	CHRISTIAN BRUNA
Krzysztof Chmielewski. Fot. PAP/EPA/ CHRISTIAN BRUNA
Pływak Krzysztof Chmielewski, czasem 1.53,90, zajął czwarte miejsce w finale igrzysk olimpijskich w Paryżu na dystansie 200 m stylem motylkowym. Zwyciężył Francuz Leon Marchand - 1.51,21, a kolejne miejsca zajęli Węgier Kristof Milak - 1.51,75 i Kanadyjczyk Ilya Kharun - 1.52,80.

Broniący tytułu sprzed trzech lat z Tokio Milak prowadził po trzech długościach basenu. Na ostatniej świetnym finiszem popisał się jednak Marchand.

Chmielewski natomiast w stolicy Japonii był ósmy. W Paryżu 20-latek znacznie się więc poprawił, ale od podium dzieliło go jednak sporo. Kharun był szybszy o 1,1 s.

Polak w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Fukuoce zdobył w tej konkurencji srebrny medal. Wówczas przegrał tylko z Marchandem, ale na starcie zabrakło Milaka, a 19-letni Kharun zdołał przez rok zrobić postęp. W MŚ Kanadyjczyk był czwarty.

Chmielewski jest pierwszym polskim pływakiem, który wystąpił w finałowym wyścigu w Paryżu. (PAP)