Polskie kajakarki awansowały do finału na Igrzyskach Olimpijskich 2024

2024-08-06 10:23 aktualizacja: 2024-08-06, 11:31
 Polki w składzie Karolina Naja (P), Anna Puławska (2P), Adrianna Kąkol (2L) i Dominika Putto (L) z brązowymi medalami zdobytymi w wyścigu finałowym K4 500m kobiet podczas zawodów kajakarskiego Pucharu Świata na torze regatowym Malta w Poznaniu, 25 bm. (js) PAP/Jakub Kaczmarczyk
Kajakarki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto zajęły trzecie miejsce w wyścigu eliminacyjnym w konkurencji K4 500 m i bezpośrednio awansowały do finału igrzysk olimpijskich. Wygrały Nowozelandki przed Hiszpankami.

Polki nieco spóźniły start i przez pół dystansu płynęły na czwartej pozycji. Łatwo jednak minęły Norweżki i uplasowały się na trzecim miejscu, które gwarantowało bezpośredni awans do finału. Biało-czerwone straciły do zwyciężczyń 1,74 sekundy.

Norwegia i piąta na mecie Serbia wystąpią w półfinale.

Trzy lata temu na igrzyskach w Tokio podopieczne Tomasza Kryka w tej konkurencji zdobyły brązowy medal.(PAP)