Swoboda po sztafecie 4x100 m: świat i Europa uciekły nam poziomem [NASZE WIDEO]

2024-06-13 00:12 aktualizacja: 2024-06-13, 00:20
Rzym, Włochy, 11.06.2024. Polka Ewa Swoboda w eliminacyjnym biegu sztafetowym 4x100 m, podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie, Fot. PAP/Adam Warżawa
Kryscina Cimanouska, Monika Romaszko, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda nie ukończyły finałowego biegu sztafety 4x100 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie. "Świat i Europa uciekły nam poziomem" - powiedziała po starcie Ewa Swoboda.

Złoty medal w tej konkurencji zdobyły Brytyjki. Srebro dla Francuzek, a brąz dla Holenderek.

Stefanowicz nie zdołała przekazać pałeczki Swobodzie. Dina Asher-Smith, Desiree Henry, Amy Hunt i Daryll Neita wygrały czasem 41,91. Orlann Oliere, Gemima Joseph, Helene Parisot i Sarah Richard z Francji były wolniejsze o 0,24 sekundy. Nadine Visser, Marije van Hunenstijn, Minke Bisschops i Tasa Jiya z Holandii zanotowały wynik 42,46.

"Ryzykowałśmy i tak wyszło, że nie ukończyłyśmy biegu. Tak bywa. Poza tym widać wyraźnie, że świat i Europa bardzo odjechały nam poziomem" - powiedziała Swoboda, która w Rzymie zdobyła srebrny medal w biegu indywidualnym na 100 m.

Przyznała, że na medal w sztafecie nie było szans, ale chciała, aby razem z dziewczynami były w TOP5, TOP6 w Europie.

"Nie zakładałyśmy, że będzie medal, mierzyłyśmy troszeczkę niżej. Mam nadzieję, że będzie dobrze i damy radę w Paryżu, bo do trzech razy sztuka. Jedziemy z tym dalej" - stwierdziła wicemistrzyni Europy.