Premier Tusk: jestem w polityce także po to, żeby tacy ludzie jak Mentzen i Braun nie wygrywali
Premier Donald Tusk powiedział, że jest w polityce także po to, żeby tacy ludzie jak Sławomir Mentzen i Grzegorz Braun nie wygrywali w wyborach. Dodał, że dla tych polityków "Rosja jest cenniejszym partnerem niż Ukraina".

Tusk w czwartek w TVN24 był pytany o wzrost sondażowego poparcia dla kandydatury Sławomira Mentzena (Konfederacja). Podkreślił, że niepokoi go widoczny na całym świecie "wyraźny trend polityczny w stronę czasami ksenofobii, autorytaryzmu, niechęci do innych oraz wzrost agresji politycznej".
"Jesteśmy zanurzeni w tej nowej rzeczywistości i czasami z niepokojem patrzymy na jej przejawy. I Konfederacja Mentzena jest tego też ilustracją. Tak jak AFD w Niemczech. I tam nie ma recepty na lepszą przyszłość. Tam jest recepta na bardzo poważną awanturę i niebezpieczeństwo dla Polski. I tam jest agenda bardzo rosyjska" - powiedział szef rządu.
Tusk ocenił, że Sławomir Mentzen i Grzegorz Braun "dołączyli do międzynarodowego obozu polityków na całym świecie, dla których Rosja jest cenniejszym partnerem niż Ukraina". "Oczywiście niepokoi mnie wzrost ich popularności. Czy uważam, że są zagrożeniem w tym sensie, że mogą wygrać? Nie, no po to też jestem w polityce, żeby tacy ludzie i takie siły nie wygrywały" - zaznaczył szef rządu. (PAP)
mt/ mrr/ ał/