O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Znamy nowych kandydatów PiS do komisji śledczej ws. Pegasusa

Mariusz Gosek, Jacek Ozdoba to kandydaci PiS do komisji ds. Pegasusa - poinformował PAP Waldemar Buda. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia powiedział dziennikarzom, że PiS zgłosił też Marcina Przydacza i Sebastiana Łukaszewicza.

Poseł PiS Waldemar Buda. Fot. PAP/Leszek Szymański
Poseł PiS Waldemar Buda. Fot. PAP/Leszek Szymański

"Mamy już nowych kandydatów. Nie chcemy, aby ta komisja odbywała się bez naszej obecności w związku z tym będą to nasi kandydaci: Mariusz Gosek i Jacek Ozdoba" - poinformował PAP Waldemar Buda (PiS).

"Z pewnością będziemy uczestniczyli w pracach w tej komisji" - podkreślił.

Z kolei marszałek Sejmu, powiedział dziennikarzom w Sejmie, że Janusz Cieszyński nie mógł być ponownie zgłoszony do komisji, ponieważ prezydium już raz odrzuciło jego kandydaturę. Dodał, że zamiast Cieszyńskiego, PiS zgłosił Marcina Przydacza. Poinformował, że PiS zgłosił też na członka komisji Sebastiana Łukaszewicza.

Wcześniejsze kandydatury PiS decyzją Prezydium Sejmu zostały odrzucone na wniosek posłów KO i Lewicy, którzy wskazywali na możliwy konflikt interesów. Chodzi o posłów PiS: Sebastiana Kaletę, Michała Wójcika, Janusza Cieszyńskiego i Jana Kanthaka.

Nad wyborem członków do komisji, Sejm będzie głosował w piątek. (PAP)

Autor: Olga Łozińska

kh/

Zobacz także

  • Funkcjonariusz CBA. Fot. CBA
    Funkcjonariusz CBA. Fot. CBA

    Były szef CBA nie stawił się na komisji ds. Pegasusa. Będzie wniosek o karę i doprowadzenie

  • Zbigniew Ziobro. Fot. PAP/Leszek Szymański
    Zbigniew Ziobro. Fot. PAP/Leszek Szymański

    Komisja śledcza ds. Pegasusa złożyła zawiadomienie do prokuratury na Ziobrę

  • Poseł PiS Zbigniew Ziobro, fot. PAP/Leszek Szymański
    Poseł PiS Zbigniew Ziobro, fot. PAP/Leszek Szymański

    Ziobro: sprawa Sławomira Nowaka domaga się jasnego stanowiska ze strony Tuska

  • Konferencja polityków PiS przed Prokuraturą Krajową w Warszawie Fot. PAP/Paweł Supernak
    Konferencja polityków PiS przed Prokuraturą Krajową w Warszawie Fot. PAP/Paweł Supernak

    Michał Woś wezwany do prokuratury. Polityk zabrał głos

Serwisy ogólnodostępne PAP