Znamy rywali Polaków w finale turnieju olimpijskiego

2024-08-07 21:40 aktualizacja: 2024-08-08, 14:00
Francuscy siatkarze. Fot. PAP/EPA/DANIEL IRUNGU
Francuzi będą rywalami polskich siatkarzy w sobotnim finale turnieju olimpijskiego. W półfinale gospodarze igrzysk pokonali Włochy 3:0 (25:20, 25:21, 25:21). We wcześniejszym spotkaniu półfinałowym Polska wygrała ze Stanami Zjednoczonymi 3:2

Drugi pojedynek półfinałowy miał zgoła odmienny przebieg od starcia Polaków z Amerykanami, gdzie w niemal każdym secie toczyła się zacięta walka.

Włosi, którzy wygrali rywalizację w grupie B (pokonali m.in. Polskę 3:1), w rundzie finałowej spisywali się przeciętnie. W ćwierćfinale wyjątkowo szczęśliwie pokonali Japonię 3:2, ale w meczu z Francuzami nie mieli już atutów.

Gospodarze igrzysk prowadzeni przez Earvina N'gapetha (17 pkt) i Trevora Clevenota (15) dominowali w każdej partii. Każda odsłona miała podobny przebieg, Francuzi w decydujących fragmentach potrafili zachować chłodne głowy i wygrywać ostatnie akcje. Trzeci set był już dość jednostronny, Włosi przegrywali 17:24, ale obronili cztery meczbole. Atak N'gapetha rozwiał jednak wszelkie wątpliwości i obrońcy tytułu po raz drugi z rzędu zameldowali się w finale olimpijskim.

W piątek o godz. 16. w meczu o brązowy medal Amerykanie zmierzą się z Włochami. Finał Polska - Francja rozegrany zostanie w sobotę o godz. 13.(PAP)

Francja - Włochy 3:0 (25:20, 25:21, 25:21)

Francja: Barthelemy Chinenyeze, Jean Patry, Earvin N'gapeth, Antoine Brizard, Nicolas, Trevor Clevenot - Jenia Grebennikow (libero) - Quentin Jouffroy, Yacine Louati, Benjamin Toniutti.

Włochy: Alessandro Michieletto, Simone Gianelli, Gianluca Galassi, Daniele Lavia, Yuri Romano, Roberto Russo - Fabio Balaso - Riccardo Sbertoli, Luca Porro.