„Another Road to naturalny następny krok w rozwoju ARP Games. Pracując z deweloperami coraz lepiej poznawaliśmy ich problemy i potrzeby; odpowiadając na nie zmierzaliśmy nieuchronnie w kierunku działalności wydawniczej i w końcu postanowiliśmy nadać temu obszarowi naszej pracy odrębną nazwę – mówi prezes ARP Games, dr Remigiusz Kopoczek. - Naszym celem nadal jest wspieranie twórców gier, którzy mają nieco mniejsze możliwości w zakresie finansowania i dostępu do usług. Zespoły, z którymi podejmiemy współpracę mogą liczyć nie tylko na pełne finansowanie produkcji, ale też obsługę w zakresie dystrybucji, PR-u i szeroko pojętego marketingu, pokrycie kosztów testów, lokalizacji i – jeśli będzie trzeba – portów na konsole, a także udział w szczegółowych analizach potencjału rynkowego. Chcemy dzielić się zdobytym przez lata doświadczeniem. W tym czasie zespoły mogą skupić się na tym, w czym są najlepsze – na produkcji gier”.
W celu zapewnienia najlepszych standardów usług, ARP Games połączyło siły ze znanymi specjalistami z branży: Mariuszem Szynalikiem (współzałożycielem notowanej na GWP spółki Artifex Mundi) i Maciejem Strużyną (wcześniej m.in producentem w Techland i Artifex Mundi – gdzie również piastował stanowisko szefa działu marketingu).
Wystarczy pomysł
Another Road jest otwarta na gry na różnych etapach produkcji, nawet na te, które są jeszcze w powijakach. Oferuje wsparcie równoległe do całego procesu powstawania projektu, od prototypowania, przez budowanie vertical slice’a, po finalny development. „Na każdym z tych etapów twórcy mogą liczyć z naszej strony na finansowanie, analizy rynkowe i dostęp do testerów. Oznacza to, że żeby rozpocząć rozmowy o współpracy, wystarczy mieć chwytliwy pomysł i utalentowaną ekipę gotową do podjęcia prac” – mówi Maciej Strużyna. Nabór do współpracy w trybie ciągłym już trwa na oficjalnej stronie wydawcy: anotherroad.games.
Premiera „Weakless”
Tymczasem już w środę Another Road wydaje swój pierwszy tytuł - komputerową wersję przygodówki „Weakless”: poruszającej opowieści o dwóch drewnianych istotkach – jednej niewidomej, drugiej niesłyszącej. Żeby uratować swój bioluminescencyjny, organiczny świat przed postępującą Zgnilizną, bohaterowie będą musieli przemierzyć różnorodne krainy pełne zagadek wizualnych i muzycznych. Jeszcze w trakcie produkcji gra została doceniona na wielu konkursach, otrzymując między innymi nagrodę za najlepszą grafikę na festiwalu Aniwow! w Pekinie, Grand Prix konkursu Baltic Sea Game Awards czy nagrodę publiczności na konferencji Game Access w Brnie. „Weakless” wyprodukowany w oparciu o pomysł dwóch studentek Uniwersytetu Śląskiego był jednym z pierwszych projektów wspartych w ramach programu akceleracyjnego ARP Games. Gra będzie dostępna od 4 marca na platformie dystrybucji cyfrowej Steam.
Materiały prasowe I Trailer I Facebook I Steam
Należąca do Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. spółka ARP Games powstała w 2016 roku w efekcie współpracy z powiatem cieszyńskim i Uniwersytetem Śląskim. Jej celem jest finansowe i merytoryczne wsparcie startupów działających na rynku gier wideo. ARP Games rekrutuje młode talenty, pomagając twórczo rozwinąć ich pomysły.
Źródło informacji: Agencja Rozwoju Przemysłu
Źródło informacji: Agencja Rozwoju Przemysłu