Czy warto wynajmować biura serwisowane?

2022-11-15 09:27 aktualizacja: 2022-11-15, 09:27
Beyond Office
Beyond Office
Biuro serwisowane to stosunkowo nowa usługa w Polsce. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z tego udogodnienia. Jest też wiele firm, które nadal zastanawiają się, czy warto wynajmować biura serwisowane. W jakich sytuacjach ta usługa się opłaca?

Co to jest biuro serwisowane?

Biuro serwisowane to przeznaczone do wynajęcia moduły biurowe, które wyposażone są we wszystkie niezbędne sprzęty do pracy. Jedyne, co jest potrzebne wynajmującemu do rozpoczęcia w nim pracy, to własny sprzęt komputerowy. Biuro serwisowane jest zazwyczaj wyposażone w recepcję, sale konferencyjne, poczekalnię dla gości, aneks kuchenny, toalety i inne pomieszczenia użytkowe. W jednym miejscu może pracować kilka firm, a nad wszystkim sprawuje pieczę zewnętrzny operator. W praktyce biuro serwisowane to tańsza i wygodniejsza alternatywa dla wynajmu tradycyjnego biura. Świadczą o tym liczne korzyści, jakie wiążą się z tą usługą.

Biuro serwisowane do wynajęcia - korzyści

•    Biura serwisowane to idealne rozwiązanie dla kilkuosobowej firmy, która potrzebuje gotowego biura znajdującego się w dobrej lokalizacji - najlepsze biura serwisowane, takie jak Beyond Office na warszawskiej Woli, zlokalizowane są najczęściej w atrakcyjnych centrach biznesowych dużych miast.

•    Decydując się na usługę biura serwisowanego dla swojej firmy, nie potrzebujesz dużego kapitału na start. Odchodzą m.in. koszty związane z urządzeniem biura.

•    Otrzymujesz miejsce gotowe do pracy. Nie musisz go samodzielnie meblować czy kupować sprzętów. Nie musisz nawet martwić się o takie udogodnienia, jak kawa do ekspresu czy herbata.

•    Atrakcyjna przestrzeń biurowa w dogodnej lokalizacji podnosi wizerunek firmy w oczach klientów i kontrahentów.

•    Kiedy tylko tego potrzebujesz, możesz skorzystać z dostępu do sali konferencyjnej, pomocy sekretarki, a po godzinach pracy z serwisu sprzątającego, który uporządkuje Twoje biuro.

•    W cenie wynajmu biura serwisowanego znajduje się także zużycie wody, prądu - płacenie rachunków nie należy więc do Twoich obowiązków.

•    Serwisowanie urządzeń oraz ewentualne naprawy sprzętów biurowych pozostają w gestii firmy, która udostępnia biuro.

•    Elastyczne warunki współpracy - czas najmu może być tak długi, jak tego potrzebujesz. Biura serwisowane oferowane są zarówno na kilka miesięcy, jak i na kilka lat.

•    W każdym momencie możesz zwiększyć lub zmniejszyć liczbę stanowisk pracy, co byłoby trudne przy wynajmowaniu standardowej powierzchni biurowej.

Czy opłaca się wynająć biuro serwisowane?

Samodzielne przygotowanie powierzchni biurowej do pracy to spore koszty, zwłaszcza dla firmy, która stawia pierwsze kroki. Urządzenie pomieszczeń oraz ich odpowiednie utrzymanie wymaga sporo czasu i kapitału. Decydując się na biuro serwisowane, wiesz z góry, ile będzie Cię ono kosztowało. Zwykle są to koszty znacznie mniejsze niż przy utrzymaniu tradycyjnego biura. Ponadto wynajem biura serwisowanego to wygodne rozwiązanie dla małej firmy, dla której wynajem dużej powierzchni biurowej jest całkowicie nieopłacalny.

Biuro serwisowane to gotowe środowisko pracy, które zwalnia przedsiębiorcę z wielu czasochłonnych i kosztownych obowiązków. Dodatkowo w takich miejscach można często skorzystać z dodatkowych usług, takich jak pomoc prawna czy obsługa księgowa, dzięki czemu przedsiębiorca ma wszystko „pod ręką”. Korzystanie z biura serwisowanego istotnie wpływa na optymalizację kosztów prowadzenia firmy.

Jeśli chciałbyś skorzystać z usługi biura serwisowanego dla swojej firmy, skontaktuj się z firmą Beyond Office w Warszawie i poznaj więcej szczegółów.

Więcej na https://www.beyondoffice.pl/ 

Źródło informacji: Beyond Office

 

Źródło informacji: Beyond Office

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.

Załączniki