Imigracja po lepsze życie? Dubajska firma rośnie w siłę

2025-01-15 10:59 aktualizacja: 2025-01-15, 10:59
Perfect Immigration (1)
Perfect Immigration (1)
Uprzywilejowanie zdaje się nie być słowem, które przypisują sobie Europejczycy. Pogoń codzienności rodzi wiele fascynacji, które w pewnych aspektach życia - sztucznie obniżają rzeczywisty dobrobyt, którym przyszło nam się raczyć. Obcokrajowcy z regionów Bliskiego Wschodu i Azji Południowej pragną zaledwie szansy. Możliwości legalnego pobytu są ograniczone, jednak wielu przedsiębiorców nieustannie narzeka na brak rąk do pracy.

Jak brzmi rozwiązanie? Zdaje się, że na to pytanie może odpowiedzieć dubajska firma z zakresu HR.

Perfect Immigration, czyli szansa?

Dubajska firma rozpoczęła swoją przygodę kilka lat temu - sam zespół jest złożony z kilkunastu imigrantów, którzy pochodzą zarówno z Europy, jak i Azji. To, co ich połączyło, to idea pogodzenia potrzeb przedsiębiorców z rodzinnych krajów, a także potrzeb osób dotkniętych kryzysem bezrobocia w krajach o niskim PKB. Znając potrzeby obydwu w zakresie pracy, śmiało można byłoby zanucić o leku na całe zło - autorstwa Krystyny Prońko.

Model biznesowy polega na zawieraniu partnerstw z przedsiębiorstwami oraz agencjami, które z uwagi na brak wystarczającego personelu, nie mogą rozwijać swoich placówek. Wśród nich są podmioty w znacznej mierze z Polski, ale także Chorwacji, Słowacji, Czech i Węgier. Kompetencje i ewentualne umiejętności lub dotychczasowe doświadczenie, decydują o finalnych propozycjach stanowisk. Perfect Immigration rozpoczyna swoją misję od świadczenia wsparcia w zakresie kompletowania dokumentów, dopełnieniu wszelkich formalności po uzyskaniu statusu legalnego imigranta, poszukiwania pracy, skończywszy na 90-dniowym wsparciu po podjęciu zatrudnienia w określonych placówkach. Ten system ma zapewniać możliwie największe bezpieczeństwo - zarówno dla zagranicznych przyjezdnych, jak i pracodawców.

Perfect Immigration - dla kogo?

Działania Perfect Immigration są skierowane w szczególności do osób z krajów takich jak m.in. Indie, Pakistan, Filipiny, Bangladesz, Nepal, Tajlandia, ale i nie tylko. Wysoce trudne warunki finansowe, brak dostępu do opieki zdrowotnej i brak perspektyw - to zaledwie kilka aspektów, które spędzają sen z powiek pragnącym lepszego życia. Sytuacja, jak i szata nie zdobi jednak człowieka, a umiejętności i zapał mogą okazać się idealną szansą na rozwój dla europejskich firm. Te, chętnie przyjmą pod swoje skrzydła pracowników, którzy pragną stabilnego zatrudnienia.

Polska jest uznawana za jeden z najbezpieczniejszych krajów w Europie. Potwierdza to wiele raportów, a sytuacja zdaje się nie ulegać zmianie w perspektywie kilkuletniej. Jak wynika z danych Eurostat dot. przestępczości, Polska uplasowała się na 3 miejscu względem bezpieczeństwa w UE. Jak wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego pt. „Polacy o cudzoziemcach na rynku pracy - fakty, mity, opinie”, miejsc pracy dla cudzoziemców nie brakuje. Głównym powodem jest rzecz jasna niedobór polskich pracowników. W związku z dobrymi warunkami życia, rozwojem w zakresie edukacji, infrastruktury i wielu projektów wspieranych przez UE, Polska może stanowić swoistą bezpieczną przystań.

Perfect Immigration odpowiada w całości za cały proces, co ma wpłynąć na zmniejszenie ryzyka ewentualnych niepowodzeń i długiego poszukiwania pracy. Legalna praca sprzyjać ma nie tylko emigrantom oraz przedsiębiorcom, ale także krajom chętnym przyjąć pod swoje skrzydła cudzoziemców. Systematycznie odprowadzane podatki są w końcu budulcem, który w dużej mierze zasila państwowy budżet.

Wszelkie wytyczne, szczegóły dot. dokumentacji, pozwoleń i dalszego zatrudnienia są zależne od praw panujących w kraju zainteresowanych. Aby dowiedzieć się więcej, osoby planujące wyemigrowanie powinny złożyć stosowny wniosek poprzez Perfect Immigration.

Źródło informacji: Perfect Immigration

Źródło informacji: Perfect Immigration

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.

PAP Mediaroom – Materiały partnerskie i zlecone