Polskie rozwiązania edukacyjne docenione na światowym forum

2025-01-15 12:16 aktualizacja: 2025-01-15, 12:25
Learnetic SA (1)
Learnetic SA (1)
W polskiej edukacji często sięgamy po inspirację w kierunku USA bądź Skandynawii. Tymczasem rozwiązania tworzone przez rodzime firmy cieszą się na świecie coraz większą estymą, zdobywając kolejne międzynarodowe nagrody. Jury prestiżowego konkursu GESS Education Awards 2024 uznało Interaktywne Plansze Przyrodnicze – serię pomocy stworzonych przez gdańską firmę Learnetic – za najlepsze programy edukacyjne dla klas 4-8.

Międzynarodowe targi GESS w Dubaju to jedno z najważniejszych wydarzeń dla sektora edukacyjnego. Targom towarzyszy konkurs GESS Education Awards, który już od dziesięciu lat uhonorowuje najbardziej zasłużone persony ze świata edukacji oraz najlepsze materiały i pomoce dydaktyczne. Programy IPP zwyciężyły w kategorii „Best Resource for Secondary Education” (ang. najlepsze materiały edukacyjne dla starszych klas podstawowych).

Interaktywne Plansze Przyrodnicze to programy skierowane dla nauczycieli uczących przedmiotów biologia, chemia, geografia i fizyka w szkołach podstawowych. To wypełnione interaktywnymi aktywnościami materiały, w których użytkownik znajdzie symulacje, filmy, modele 3D, ilustracje i zdjęcia. Całość przypomina formułą tradycyjne plakaty edukacyjne - przedstawione jednak w nowym, całkowicie interaktywnym i multimedialnym wydaniu.

„Uważam, że Interaktywne Plansze Przyrodnicze dają bogaty wachlarz możliwości wykorzystania materiałów w czasie lekcji. (...) IPP daje możliwość wzbogacenia narracji poprzez wyróżnienie omawianego obszaru bez konieczności przynoszenia map ściennych czy też uruchamiania innych zasobów Internetu” - ocenia Jakub Sypniewski, wicedyrektor i nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 83 w Poznaniu.

To już drugie wyróżnienie dla Learnetic

Warto przypomnieć, że międzynarodowe jury GESS Education Awards dwa lata temu przyznało nagrodę innej serii stworzonej przez gdańską firmę Learnetic. Historyczne dla całej polskiej edukacji wyróżnienie padło łupem mTalent. Multimedialne programy otrzymały główną nagrodę w kategorii „SEN and Inclusive Resource/Equipment” (ang. Specjalne Potrzeby Edukacyjne i Inkluzywne Zasoby/Wyposażenie).

„Nagrody są uhonorowaniem wybitnych sukcesów działaczy w sektorze edukacji od nauczycieli po organizacje, które umożliwiają młodym ludziom uzyskanie edukacji najwyższej jakości, odpowiadającej światowym standardom. Podkreślają i nagradzają jakość i różnorodność ludzi, placówek, a także produktów i rozwiązań (…)” - komentował wtedy Matt Thompson, dyrektor GESS Education Awards.

Polskie szkoły mogą bezpłatnie wypróbować nagrodzone programy

Dzięki transformacji technologicznej w polskich szkołach w ostatnich latach zagościło mnóstwo sprzętu umożliwiającego edukację na miarę XXI wieku. Nauczyciele i terapeuci mogą przekonać się, jak wygląda praca z wykorzystaniem multimedialnych pomocy m.in. dzięki bezpłatnym wersjom demo. Learnetic udostępnia za darmo wycinek swoich wszystkich programów. Zainteresowani serią mTalent powinni udać się na stronę www.mTalent.pl, natomiast Interaktywne Plansze Przyrodnicze można wypróbować pod adresem www.natablice.pl/#ipp.

Założona w 2010 roku gdańska firma Learnetic SA to lider w tworzeniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych. Dzięki inkluzywnemu podejściu - które przyświeca wszystkim jej działaniom - technologie stworzone przez jej specjalistów zdobyły uznanie w Polsce i w 50 innych krajach. Z programów firmy, platform i narzędzi korzystają szkoły, samorządy, instytucje i placówki edukacyjne, wydawcy edukacyjni oraz ministerstwa edukacji.

KONTAKT:

Jacek Świątek

Learnetic SA

e-mail: jacek.swiatek@learnetic.com

tel. +48 602 772 170

Źródło informacji: Learnetic SA

Źródło informacji: Learnetic SA

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.

PAP Mediaroom – Materiały partnerskie i zlecone