Rodzaje zarostu męskiego - co zrobić z brodą, aby być trendy?

2024-06-28 08:39 aktualizacja: 2024-06-28, 08:50
123rf.com
123rf.com
Wyrażenie siebie oraz zmiana wyglądu u mężczyzn możliwa jest m.in. dzięki brodzie. Różne typy zarostu męskiego, liczne sposoby stylizacji brody oraz dostępne akcesoria i kosmetyki pielęgnacyjne umożliwiają stworzenie różnych efektów w zależności od indywidualnych upodobań czy preferowanego stylu. Każdego roku nieco zmieniają się najmodniejsze rodzaje zarostów. Warto pamiętać, że modna broda to niekoniecznie hit tego roku. Ważne jest, aby rodzaje brody noszonej na co dzień dopasować do własnego poczucia estetyki oraz cech wizualnych. Sprawdź, czy obecne trendy, stylizacja brody, o której myślisz i stosowana pielęgnacja idą ze sobą w parze i zadbaj o siebie w najlepszy sposób.

Rodzaje zarostów a wybór najlepszej brody - czym się kierować?

Obecnie spotkać można różna rodzaje brody męskiej i typy zarostu. Wielu mężczyzn decyduje się na modne brody i trymowanie, ale również brody długie czy różne rodzaje wąsów. Efektowna bywa również perfekcyjnie opracowana broda męska, wzory, plecionki czy idealnie zadbana broda krótka. Choć głównym aspektem podczas wyboru rodzaju zarostu powinno być własne samopoczucie, warto też zwrócić uwagę na najnowsze lub zeszłoroczne, a wciąż aktualne trendy. To szczególnie ciekawe zagadnienie dla tych, których interesuje broda bez wąsa czy też dokonanie zmiany, dzięki której zarost męski podkreśli zalety urody, kształtu twarzy czy umożliwi zamaskowanie niektórych aspektów.

Warto mieć na uwadze, że modne brody męskie i najkorzystniejsze rodzaje zarostów dla większości mężczyzn wcale nie muszą oznaczać konieczności zaawansowanej pielęgnacji czy regularnego odwiedzania barbera. Z najmodniejszymi rodzajami bród z powodzeniem można poradzić sobie samodzielnie.

Chcesz zapuścić brodę? Sprawdź jak: https://ohmyhair.com.pl/mezczyzna/pielegnacja-brody/zapuszczanie-brody-krok-po-kroku-jak-nadac-swojej-brodzie-swietny-wyglad/

2024 i najmodniejsze rodzaje brody – nazwy i charakterystyka

W 2024 roku najmodniejsze są style brody o takich nazwach jak kozia bródka, popularny „trzydniowy zarost” czy broda w stylu Van Dyke. To różne style brody, spośród których zwolennicy zarostów mogą z powodzeniem wybrać idealną opcję dla siebie, która doda uroku, a jednocześnie uwydatni indywidualne atuty.

Modne rodzaje bród 2024 – kozia bródka

Modne zarosty to obecnie charakterystyczna kozia bródka będąca rodzajem brody bez wąsa. Ten styl swego czasu rozsławił Leonardo diCaprio. W koziej bródce zarost rozpoczyna się wraz z linią szczęki. W środkowej części twarzy i podbródka zarost łączy się z kozią bródką i nieco wydłuża. Obecnie trendy jest prostowanie włosków, zwłaszcza jeżeli naturalnie wyraźnie się kręcą.

Kozie bródki to modne zarosty i jednocześnie idealne propozycje dla mężczyzn z okrągłą twarzą. Tego typu rodzaj zarostu optycznie wydłuża i wyszczupla twarz, nadając jej wizualnego wrażenia owalności.

Modne brody męskie krótkie i „trzydniowy zarost”

Modne zarosty to również tzw. „trzydniowy zarost”, który w praktyce nie oznacza brody niegolonej dokładnie przez trzy dni. Określenie to dotyczy wciąż aktualnego trendu, z którym z powodzeniem można sobie poradzić samodzielnie. Ważne jest, aby równomiernie rosnący zarost nie uwydatniał prześwitów. Taki rodzaj brody powinien obejmować brodę, część szyi oraz większą część policzków. Kluczowe jest tu dokładne trymowanie. Warto dbać tu o odpowiednią kondycję brody, wykorzystując w tym celu Żel nawilżający do krótkiej brody L'Oréal Men Expert.

Mężczyźni preferujący takie rodzaje zarostu brody jak „trzydniowy zarost” powinni szczególnie zadbać o pielęgnację skóry, aby uniknąć wrastania włosków i podrażnień z tym związanych. Warto zadbać też o dokładnie oczyszczanie cery oraz zapobieganie zaskórnikom i stosować tu regularnie Peeling do twarzy przeciw zaskórnikom dla mężczyzn L'Oréal Men Expert.

Modna broda w stylu Van Dyke’a

Wśród modnych stylizacji znajduje się również broda à la Van Dyke. To idealna propozycja dla miłośników wąsów, w której długie, opadające wąsy na końcach zostają uniesione nieco do góry. Pod ustami natomiast stopniowo zaczyna się bródka w kształcie kwadracika stopniowo rozszerzająca się ku podbródkowi. Od linii żuchwy broda pozostaje dość szeroka, ale jej kształt jest szpiczasty i wąski. To propozycja dla odważnych i stylowych mężczyzn ze sporą dozą ekstrawagancji. W odpowiedniej stylizacji wąsów pomoże tu Krem do stylizacji brody i wąsów L'Oréal Men Expert.

Co zrobić, aby utrzymać modne zarosty w doskonałym stanie na dłużej?

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na najmodniejsze rodzaje bród w danym sezonie, czy też pozostaniem przy zaroście, w którym czujemy się najlepiej, kluczem do efektownego wyglądu jest odpowiednia pielęgnacja i dbanie o zarost. W tym celu warto dowiedzieć się nie tylko tego, jak dbać o samą brodę i wybrać kosmetyki dedykowane do zarostu i stylizacji, ale również odpowiednio pielęgnować skórę twarzy.

Doskonałym uzupełnieniem będzie też dopasowanie modnej fryzurydo brody, która dodatkowo podkreśli indywidualny charakter i osobowość, ukryje minusy urody i uwydatni wszystkie zalety, tworząc kompletny i doskonały look. Aby wybrać najlepszy rodzaj zarostu lub całkowicie zmienić dotychczasowy wygląd, warto też rozważyć wizytę u profesjonalisty. Dobry Barber doradzi i dopasuje najkorzystniejszy rodzaj brody oraz zaproponuje właściwą pielęgnację w odniesieniu do indywidualnych potrzeb.

Odwiedź https://ohmyhair.com.pl/mezczyzna/trymowanie-brody/modne-rodzaje-brody-i-zarostu/ i dowiedz się więcej.

Źródła:

1. Rudek M., „Męskość z brodą. Podróż do świata barberów i brodaczy." Śląskie Studia Polonistyczne 1 (15) (2020): 1-20,

Więcej na: ohmyhair.com.pl

Źródło informacji: Oh My Hair

Źródło informacji: Oh My Hair

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.