GUIYANG, Chiny, 27 grudnia 2024 r. /PRNewswire/ -- Aby w pełni oddać ducha „dalszego przekazywania dziedzictwa kulturowego Chin” i „wspierania kreatywnej transformacji i innowacyjnego rozwoju tradycyjnej chińskiej kultury wysokiej”, światowy konkurs designu dla młodzieży poświęcony znakom pisma chińskiego zatytułowany „Guiyang w znakach pisma” 2024 zorganizowany przez Wydział Promocji Komitetu Komunistycznej Partii Chin Miasta Guiyang, którego gospodarzem było www.huanqiu.com, pomyślnie zakończył się 16 grudnia. Konkurs przyciągnął tysiące nastolatków z Chin i zagranicy. Opierając się na umocowaniu kulturowym i innowacyjnym wzornictwie znaków chińskiego pisma, miał on posłużyć tworzeniu opowieści o Guiyangu i jego promocji.
Na wydarzeniu „Kolorowe Guizhou - poziom literacki” poświęconym rolnictwu i czytelnictwu zaprezentowano 59 wyjątkowych prac z 26 krajów oraz 21 reprezentatywnych dzieł z różnych krajów i regionów. Według komitetu organizacyjnego światowego konkursu designu dla młodzieży poświęconego znakom pisma chińskiego „Wystawa ma na celu upamiętnienie wydarzenia i przekazanie wieści o nim wszystkim tym, którym zależy na dziedzictwie kultury Guiyang i kultury chińskiej oraz ich promocji”.
W swoich pracach młodzi ludzie wybierali chińskie znaki lub wyrażenia, które ich zdaniem najlepiej reprezentują Guiyang, i odkrywali je na nowo dzięki innowacyjnemu wzornictwu. Wyjątkowe projekty włączały legendarną architekturę i charakterystyczne punkty Guiyang w znaki pisma chińskiego, aby przedstawić krajobraz miejski i kulturę historyczną miasta. Niektóre prace zwracały uwagę na charakterystyczną kuchnię Guiyang, umożliwiając wgląd w dynamiczną i zróżnicowaną lokalną kulturę kulinarną. Niektóre prace powstały z inspiracji sztukami walki praktykowanymi na terenach wiejskich Guizhou i obejmowały motyw smoka, symbolizując głębię i witalność kultury Guizhou.
Saison z Tadżykistanu znalazł się wśród uczestników tegorocznego światowego konkursu designu dla młodzieży poświęconego znakom pisma chińskiego. Mówiąc o swoim projekcie, przyznał, że jego praca miała w zamyśle łączyć piękno znaków pisma chińskiego z urokiem Guiyangu. „Guiyang jest czarującym miejscem znanym z pięknych krajobrazów, pysznej kuchni i zróżnicowanych mniejszości etnicznych. Starałem się wyrazić piękno Guiyangu za pomocą chińskich znaków, mając nadzieję na oddanie swoją pracą czaru tego miasta i cudowności znaków pisma chińskiego”.
Oficjalne otwarcie konkursu nastąpiło 30 września. W celu zwiększenia zaangażowania społeczności i zachęcenia do uczestnictwa od 22 do 29 listopada zorganizowano kampanię promocyjną z udziałem wyłonionych prac. Na podstawie oceny ekspertów 80 wyróżniających się prac wybrano na publiczną wystawę.
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2587793/image_5002696_33228126.jpg
Źródło: Huanqiu.com
Źródło informacji: PR Newswire
Źródło informacji: PR Newswire