LT Capital zainwestował 1 mln zł w rzeszowski start-up CyberStudio

2020-03-04 06:48 aktualizacja: 2020-03-04, 08:41
Polski fundusz LT Capital zainwestował milion złotych w rzeszowski start-up CyberStudio, tworzący inteligentne systemy przewidywania cyberzagrożeń. Pozyskane środki mają pozwolić na dalszy rozwój produktu i ekspansję zagraniczną.

Rzeszowski start-up, działający jako spółka Cybersecurity Studio, prace nad prototypem systemu CyberStudio realizował we współpracy z firmą HugeTECH, a także koncernem Samsung, który wsparł projekt finansowo i umożliwił konsultacje technologiczne z ekspertami działu badań i rozwoju.

Rozwiązanie daje możliwość zaawansowanej predykcji cyberzagrożeń w środowiskach informatycznych oraz maksymalnego skrócenia czasu od wystąpienia incydentu do podjęcia właściwych działań zarządczych. System bazuje na sztucznej inteligencji (AI) i ma być odpowiedzią na takie problemy jak niedostatek ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa oraz wynikające z tego zagrożenia i straty dla firm.

"Nasza usługa została stworzona właśnie z myślą o przedsiębiorstwach, które nie posiadają wewnętrznych specjalistów zarządzających bezpieczeństwem IT" – wyjaśnił współzałożyciel CyberStudio Antoni Omondi.

"Dzięki innowacyjnej implementacji algorytmów AI narzędzie to łączy kompetencje eksperckie oraz funkcjonalność narzędzi klasy korporacyjnej w postaci jednego, inteligentnego produktu dostępnego dla małych i średnich przedsiębiorstw" - dodał współzałożyciel start-upu Bartosz Kozłowski, który odpowiada za rozwój systemu.

CyberStudio jest obecne na rynku od kwietnia 2019 r., ale jego założyciele działają w zakresie zapobiegania cyberzagrożeniom od blisko 10 lat.

Jak podano w komunikacie, priorytetami spółki na najbliższe miesiące są dalszy rozwój produktu i jego przygotowanie do kolejnych wdrożeń komercyjnych oraz realizacji prac z obszaru badań i rozwoju. LT Capital przygotuje też spółkę do kolejnej, większej rundy finansowania i rozpoczęcia ekspansji zagranicznej.

Fundusz LT Capital powstał w ramach programu BRIdge Alfa realizowanego przez NCBiR i zajmuje się finansowaniem dla rund typu pro-seed i seed (finansowania fazy zalążkowej). Jego partnerem finansowym jest Movens Capital, inwestujący w perspektywiczne polskie start-upy (np. Packhelp i Fenige). Maksymalna wielkość inwestycji to 250 tys. euro.(PAP)

lus/ malk/