![Президент Польщі Анджей Дуда. Fot. PAP/Adam Warżawa](/sites/default/files/202407/pap_20240726_06R.jpg)
"Ми вперше маємо Польський дім, і я дякую всім, хто долучився до його створення. Це особливе місце, де буде представлена історія польського спорту та польського олімпійського руху", — сказав президент, який від четверга перебуває у французькій столиці.
Він нагадав, що Польща завоювала свої перші медалі на Іграх століття тому, саме в Парижі. Він також зазначив, що зараз вона має 298 медалей, що лише на дві менше, ніж 300.
"Я сподіваюся, я переконаний, що цих медалей буде більше, ніж три, щоб перетнути цю межу. Бажаю всім бути на п'єдесталі пошани, особливо на верхній сходинці, щоб пережити той неймовірний момент, коли ми чуємо Мазурку Домбровського", — зазначив Анджей Дуда.
Під час офіційного відкриття Польського дому олімпійські обітниці склали також деякі спортсмени, в тому числі триразова олімпійська чемпіонка з метання молота Аніта Влодарчик, яка ввечері разом з баскетболістом 3х3 Пшемиславом Замойським буде прапороносцем червоно-білої команди під час церемонії на берегах річки Сена.(PAP)
Опрац. Nazar Atamaniuk
nat/ hav/