O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

20-latek wjechał w grupę pieszych w Słupsku. Policja: mógł być pod wpływem narkotyków

Badanie 20-latka, który wjechał autem w sześć osób, śmiertelnie raniąc 24-latka, wykazało, że mógł znajdować się pod wpływem środków odurzających. Policjanci znaleźli przy nim susz roślinny - podał w poniedziałek PAP oficer prasowy słupskiej policji sierż. szt. Amadeusz Galus.

fot. fb/Komenda Miejska Policji w Słupsku
fot. fb/Komenda Miejska Policji w Słupsku

Funkcjonariusz poinformował w poniedziałek, że wstępne badanie wykazało, że 20-latek mógł znajdować się pod wpływem środków odurzających. Ponadto policjanci znaleźli przy zatrzymanym mężczyźnie susz roślinny, który został zabezpieczony do dalszych badań.

"Mężczyzna prawdopodobnie w poniedziałek zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Słupsku, gdzie będą z nim wykonywane dalsze czynności" - dodał.

Niewykluczone, że 20-latek po przesłuchaniu usłyszy zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości. Grozi za to od 5 do 20 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci, 20-latek był wcześniej notowany za posiadanie narkotyków.

Do wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę na ul. Nad Śluzami w Słupsku. Funkcjonariusze ustalili, że 20-latek kierujący osobowym bmw na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, uderzył w barierki oddzielające jezdnię od chodnika, a następnie samochód dachował potrącając sześć idących chodnikiem osób.

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 24-letni mężczyzna. Pozostałe pięć osób zostało przetransportowano do dwóch szpitali: dwie osoby do Lęborka i trzy osoby do Słupska.

Po wypadku przebadano kierującego bmw. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pobrano od niego również krew do dalszych badań. (PAP)

 

Autor: Piotr Mirowicz

pm/ agz/ jpn/ sma/

Zobacz także

  • Policja (zdj. ilustracyjne). Fot. PAP/ Darek Delmanowicz

    Półtoraroczne dziecko śmiertelnie potrącone na podwórku

  • Helikopter TOPR. Fot. PAP/Grzegorz Momot

    Śmiertelny wypadek turysty między Zawratem a Świnicą

  • Policja na miejscu zdarzenia, fot. PAP/EPA/EFE/RAFAEL MARTINS

    W kościele w Brazylii zawalił się sufit. Nie żyje turystka

  • Karetka pogotowia i taśma policyjna - zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Darek Delmanowicz

    Śmiertelny wypadek na A2. 66-latka jechała autostradą pod prąd

Serwisy ogólnodostępne PAP