O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Hołownia: smartfony powinny zniknąć ze szkół

Kandydat Trzeciej Drogi na prezydenta Szymon Hołownia podkreślił w piątek, że smartfony "robią złą robotę w szkole", dlatego ich używanie na terenie placówek powinno być zakazane. W ten sposób kandydat zareagował na historię nastoletniej dziewczynki, która opowiedziała mu, że padła ofiarą szkolnego hejtu.

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Szymon Pulcyn
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Szymon Pulcyn

"Smartfony robią złą robotę w szkole, dlatego powinny być zakazane. Jak przez 7-8 godzin w szkole dziecko nie będzie się +odmóżdżało+ przez to, co się w smartfonie dzieje, to może chociaż czymś innym się zajmie, jak wróci do domu i weźmie go do ręki" - powiedział Hołownia, gdy po konferencji prasowej w Wielbarku (warmińsko-mazurskie) podeszła do niego uczennica 5. klasy miejscowej podstawówki, Basia. Dziewczyna zapytała, dlaczego w kampanii wyborczej tak mało mówi się o problemach dzieci i nastolatków.

Więcej

Smartfon. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Szymon Pulcyn

Badanie: w szkole nastolatki korzystają ze smartfonów przez 90 minut

Podczas rozmowy Hołownia zapewniał ją, że "ma nadzieję, że uda nam się zrobić szkołę nowoczesną, ale do tego potrzebny jest prezydent, który to rozumie i ma dzieci w szkole". Zadeklarował, że on będzie szkolne problemy "przerabiał rok po roku", bo jego córka poszła do pierwszej klasy.

"A czego ci brakuje w szkole?" - spytał polityk, a dziewczynka odpowiedziała, że poczucia bezpieczeństwa ze strony nauczycieli. "Mówią, że ważne jest, by zgłaszać rzeczy, ja sama byłam hejtowana z powodu koloru moich włosów. I to na bardzo dużą skalę, praktycznie w ogóle nie miałam znajomych. Brakuje mi tego, że nauczyciele nie ingerują w takie sytuacje, (bo mówią - PAP), że to poza szkołą (się dzieje - PAP)" - powiedziała Basia.

Hołownia ocenił, że wyznanie nastolatki jest "przerażające". "To nigdy nie powinno mieć miejsca" - powiedział.

"Zrobię wszystko, co się da, żeby nauczyciele mieli odwagę brać odpowiedzialność za takie rzeczy, żeby dzieci się nigdy nie bały" - zapewnił lider Polski 2050 i dodał, że "czytanie o kolejnych hejtowanych dzieciach jest nie do udźwignięcia". "To się musi zmienić. Mam nadzieję, że swoją pracą, tam gdzie będę mógł pomóc ci i wam i tym, co tego doświadczali, by to się nigdy nie powtórzyło" - zapewnił Hołownia.

Więcej

Ekran smartfonu. Fot. PAP/EPA/RITCHIE B. TONGO

Odcięcie od smartfona poprawia koncentrację i samopoczucie

Współpracownicy Hołowni zaprosili dziewczynkę i towarzyszące je koleżanki do Warszawy "na rozmowy o szkole".

W rozmowie z PAP Basia i jej koleżanki powiedziały, że bardzo interesują się polityką i uważają, że wybory wygra kandydat Konfederacji Sławomir Mentzen, choć - jak podkreśliły - najlepsze postulaty dla kobiet głosi kandydatka Nowej Lewicy Magdalena Biejat. (PAP)

jwo/ sdd/ ał/

Zobacz także

  • Były prezydent RP Bronisław Komorowski. Fot. PAP/Michał Meissner

    Bronisław Komorowski: Trzaskowski mnie przekonuje

  • Rafał Trzaskowski, Szymon Hołownia, Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk, Artur Reszko, Przemysław Piątkowski, Piotr Nowak

    Najnowszy ranking zaufania. Wygrani i przegrani

  • Szymon Hołownia. Fot. PAP/Piotr Polak

    Hołownia o Mentzenie: to bohater w kampanii, tchórz w pałacu

  • Szymon Hołownia. Fot. PAP/Artur Reszko

    Hołownia: jestem gotowy do debaty z Mentzenem

Serwisy ogólnodostępne PAP