O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Igły, szpilki i ostrza w cukierkach. Policja otrzymała kolejne zgłoszenia. "Mogły to być skoordynowane działania"

Pięć zgłoszeń odebrali w ostatnich dniach wielkopolscy policjanci w związku z cukierkami z niebezpiecznymi przedmiotami, w tym igłami, szpilkami i ostrzami od maszynki, jakie dzieci zbierały w halloween. Policja nie wyklucza, że była to skoordynowana akcja najprawdopodobniej wywołana w internecie.

fot. PAP/EPA/MTI/Marton Monus
fot. PAP/EPA/MTI/Marton Monus

Rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak powiedział PAP w poniedziałek, że w ostatnich dniach policjanci w całym regionie odebrali pięć zgłoszeń o niebezpiecznych przedmiotach w cukierkach, jakie dzieci zbierały podczas halloween.

Borowiak wskazał, że cztery z tych przypadków dotyczą Gniezna i okolicy. Jedno zgłoszenie odebrali policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni.

Więcej

Radiowóz policji (zdj. ilustracyjne). Fot. PAP/Leszek Szymański

Policja sprawdza, czy dzieci otrzymały na Halloween cukierki z fragmentami metali

„Przypadki te są niezależne od siebie. Zgłaszali się do nas rodzice dzieci, które te różne przedmioty znaleźli w tych cukierkach. Badamy te sprawy, śledzimy, natomiast jeszcze kwalifikacja prawna nie została szczegółowo określona” – powiedział.

Borowiak, pytany, czy policjanci w regionie odbierali podobne zgłoszenia w poprzednich latach, odpowiedział, że nigdy.

„Działo się to w różnych miejscach w całym kraju, więc mamy wstępne podejrzenie, że mogły to być jakiegoś rodzaju skoordynowane działania wywołane w internecie, na jakichś grupach, w aplikacjach, bo to na pewno nie jest przypadek, że w ciągu jednego czy dwóch dni w różnych częściach kraju tak duża liczba takich sytuacji wystąpiła” – podkreślił Borowiak.

Dodał, że dzieci zbierały cukierni niezależnie od siebie, w różnych miejscach miasta.

"Nie ma takiej wersji czy podejrzenia, że to jedna i ta sama osoba mogła w Gnieźnie te cukierki porozdawać” – przekazał.

Wśród niebezpiecznych przedmiotów w cukierkach była m.in. igła czy ostrze od maszynki. Zdjęcia zabezpieczonych przedmiotów opublikowała w mediach społecznościowych m.in. Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

Przypadki, o jakich informowali tamtejsi policjanci, dotyczą m.in. 11-letniego chłopca, który w trakcie odwiedzin domostw podczas halloween otrzymał cukierek, wewnątrz którego była igła. Dziecko natrafiło na nią w piątek po południu, gdy chciało zjeść otrzymany podarunek. Do tego zdarzenia doszło na osiedlu Skiereszewo w Gnieźnie.

Inne ze zgłoszeń dotyczyło niebezpiecznego podarunku – cukierka z ostrym przedmiotem – jaki otrzymała 14-latka. Do zdarzenia doszło w Jankowie Dolnym niedaleko Gniezna.

O niebezpiecznych przedmiotach informowały w weekend także lokalne media w Wielkopolsce, do których informacje i zdjęcia przesyłali rodzice dzieci. Takie przypadki zdarzyły się m.in. także w Lesznie.

Zgłoszenia dotyczące niebezpiecznych przedmiotów w cukierkach odbierali także policjanci z innych części kraju. Funkcjonariusze apelowali do opiekunów i rodziców, by dokładnie przejrzeli zebrane przez dzieci słodycze, a w razie zauważenia niebezpiecznego przedmiotu skontaktowali się z policją. (PAP)

ajw/ joz/ amac/

Zobacz także

  • Pączki. Fot. PAP/Rafał Guz

    W piekarni czy w markecie - gdzie lepiej kupić pączki?

  • Fix Dessert Chocolatier produkowana jest w ograniczonej dziennej ilości. Fot. PAP/EPA/	ALI HAIDER (zdjęcie ilustracyjne)

    „To nie jest po prostu batonik czekoladowy". Jak ciążowa zachcianka stała się globalnym fenomenem?

  • Czekolada. Fot. PAP/Lech Muszyński

    Polska na szczycie. Chodzi o produkcję czekolady

  • Słodycze (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PAP/Darek Delmanowicz

    To prosta droga do otyłości i chorób. Ekspert radzi, jak ograniczyć cukier w naszej diecie

Serwisy ogólnodostępne PAP