Klaudia Breś nie awansowała do finału strzelania z pistoletu pneumatycznego na 10 m

2024-07-27 14:29 aktualizacja: 2024-07-27, 14:32
Klaudia Breś. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Klaudii Breś (Zawisza Bydgoszcz) zabraknie w finale rywalizacji strzeleckiej w pistolecie pneumatycznym na dystansie 10 metrów igrzysk olimpijskich w Paryżu. Polka zajęła 14. miejsce w stawce 43 startujących w kwalifikacjach, gromadząc 573 punkty..

Najcelniej w kwalifikacjach strzelała Węgierka Veronika Major uzyskując 582 pkt (22x). Druga była zawodniczka z Korei Południowej Ye Jin Oh, która równiez strzeliła taki sam rezultat. Miała jednak o dwa "iksy" mniej.

Pozostałe miejsca dające zawodniczkom miejsce we wtorkowym finale zajęły Azjatki.

Trzecia była Manu Bhaker (Indie) - 580 (27) wyprzedzając Thu Vinh Trinh (Wietnam) - 578 (26), Yeji Kim (Korea Płd.) 578 (26), Xue Li (Chiny) - 577 (23), Sevvat Hayda Tarhan (Turcja) - 577 (15) oraz brązową medalistkę poprzednich igrzysk olimpijskich w Tokio Chinkę Ranxin Jiang - 577 (13).

30-letnia Polka zgromadziła 573 pkt, w poszczególnych seriach 95-95-95-95-96-96-97.

Wicemistrzyni tokijskich igrzysk Bułgarka Antoanetta Kostadinowa uplasowała się w sobotę dopiero na 18. miejscu.

Breś przed trzema laty uplasowała się w tej konkurencji na 21. miejscu uzyskując 571 pkt.

Zawodów nie ukończyła m.in. brązowa medalistka z igrzysk w Rio de Janeiro Greczynka Anna Korakaki.

Konkurencje strzeleckie IO 2024 odbywają się w Chateauroux, położonym w odległości ponad 270 km od Paryża i potrwają do 5 sierpnia. (PAP)