ME w kajakarstwie. Złoty medal Borowskiej w jedynce na 200 m

2024-06-16 13:01 aktualizacja: 2024-06-16, 15:57
Dorota Borowska. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
Kanadyjkarka Dorota Borowska zdobyła w węgierskim Szegedzie złoty medal mistrzostw Europy w olimpijskiej konkurencji jedynek na 200 m. Polka pokonała Hiszpankę Anitę Jacome i startującą pod neutralną flagą Białorusinkę Julię Truszkinę.

Borowska po raz trzeci stanęła na podium w mistrzostwach. Wcześniej zdobyła dwa srebrne medale w dwójce z Sylwią Szczerbińską na 200 i 500 m.

Pełna pula medali

Kanadyjkarze Wiktor Głazunow i Arsen Śliwiński zdobyli w węgierskim Szegedzie srebrny medal mistrzostw Europy w olimpijskiej konkurencji C2 500 m. Polacy przegrali ze startującą pod neutralną flagą osadą Rosji o 0,17 sekundy. Trzecie miejsce zajęli Węgrzy.

Kajakarki Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk zdobyły w węgierskim Szegedzie srebrny medal mistrzostw Europy w konkurencji dwójek na 500 m. Polki przegrały na finiszu z Dunkami zaledwie o 0,1 sekundy. Trzecie miejsce zajęły Węgierki.

Kajakarze Jakub Stepun, Przemysław Korsak, Piotr Morawski i Sławomir Witczak zdobyli w węgierskim Szegedzie srebrny medal mistrzostw Europy w olimpijskiej konkurencji K4 500 m. Polacy do zwycięzców Białorusinów stracili 0,05 sekundy, trzecie miejsce zajęli Włosi.

To 14. medal polskiej reprezentacji w tych zawodach. W niedzielę po południu rozegrane zostaną jeszcze finały jedynek na 5000 m.(PAP)